Telltale ekibinin eski patronu, şirkete dava açtı

Telltale ekibinin eski patronu, şirkete dava açtı

Telltale ekibi zor günler geçirmeye devam ediyor.

Bizlere güzel hikayeler sunmayı başarmış olan Telltale ekibi, oyuncu kitlesi tarafından tartışmasız bir şekilde bayağı seviliyor. Her ne kadar biz ekibi seviyor olsak da, anlaşılan eski patronları olan Kevin Bruner ile araları pek de iyi değil. Zira, ortaya çıkan bilgilere göre Kevin Bruner, Telltale ekibine Şubat 2018 ayı içerisinde bir dava açmış. Gerekçe olarak ise başta anlaşmaya uyulmaması olmak üzere birkaç sebep sunmuş. Olay, ekibin Kevin Bruner’ı 2017 yılında koltuğundan etmesi ile başlıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Telltale ekibinin eski patronu, şirkete dava açıyor

Açılan dava, Telltale ile ilgili ciddi iddialar barındırıyor

Kevin Bruner, Telltale ekibinin normalde kendisini, sahip olduğu hisseleri satmaya hazırlanırken bilgilendirmeleri gerektiğini dile getirdi. Fakat, söylediklerine göre ekip, bunu yapmak yerine Kevin Bruner ile iletişimi kopardı. O esnalarda da, geliştirici ekip Zynga’da yetkili biri olan Peter Hawley ile anlaştı. Bu aşamadan sonra da, Kevin Bruner’ın kurul ile bağlantısı da koparıldı. Bu sebeplerle açılan davaya geliştirici ekibin avukatları da, açılan davanın sadece intikam amaçlı olduğunu ve davanın haksız olduğunu dile getirerek cevap verdi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Telltale ekibi, kendilerine açılan davanın kapatılmasını istedi ama hakim durumun incelenmesi kararını aldı. Durumla ilgili olarak 17 Temmuz 2018 tarihinde bir konferans yapılacak. Geliştirici ekip zaten son zamanlarda bir hayli zorlu günler geçiriyordu. Şimdi de üstüne böylesi bir durum eklendi. Bakalım, sonucunda ne gibi bir durum ile karşılaşacağız? Asıl merak ettiğimiz şeylerden biri de, ekip içerisinde tam olarak nelerin döndüğü. Umarız ki, yakında bu konu ile ilgili detaylı bir açıklama yaparlar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.