Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 11.03.2021

Life is Strange geliştiricisi Dontnod’un yaptığı Tell Me Why oyununu henüz deneyimlemediyseniz, artık ilk bölümün tamamını ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Ağustos 2021 tarihinde çıkışını yapan Tell Me Why, üç bölümlük hikayesini Alaska’nın küçük bir kasabasında; karla kaplı sokaklar, berrak göller ve buz gibi görkemli dağların eşliğinde anlatıyor. Oyun, samimi bir eve dönüş draması ve gizemli bir gerilim hikayesinin ustaca hazırlanmış karışımını sunuyor.

Tell Me Why oyununun ilk bölümü tüm oyuncular için ücretsiz

Dontnod’un elinden çıkan benzer tarzda daha önceki çalışmasında olduğu gibi, oyunda muhteşem bir dokunuş var. Ancak, oyun genel itibariyle iç dünyasını gözlemlediğimiz bir karakteri anlatmaktan öteye gidemiyor. Life is Strange serisiyle asla tam olarak aynı seviyelere ulaşmasa da geliştirici ekip, elinden gelenin en iyisini yapıyor. Şu an, oyunun ilk bölümü bedava olarak kullanıcılara sunuldu. Ayrıca, tüm oyunu satın almak isteyenler için de yarı yarıya bir indirim söz konusu.

O zaman, deneyimlemeye değer bir hikayeyle ilgilenen oyuncular, Tyler ve Alyson’ın macerasının açılış bölümüne bedava şekilde ulaşabilirler. Birinci bölümün fiyatı Steam ve Microsoft Store’da kalıcı olarak sıfıra düştü. Şimdi gelelim sıkıntılı kısma. Maalesef oyun, içerisinde bulundurduğu bazı içeriklerden dolayı ülkemizde erişilebilir değil. Oyunun Steam sayfasına girmeye çalıştığınızda, oyunun ülkemiz için mevcut olmadığına dair bir uyarı alacaksınız. Oyunu deneyimlemek istiyorsanız, hepimizin bildiği yöntemlerle kendinizi yurt dışında gibi göstererek, oyuna erişebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.