Tekken 7 – Ana Rehber

Tekken 7 – Ana Rehber

Oyun hakkında bilmeniz gereken her şey, bu yazımızda.

Tekken 7 sonunda çıkışını gerçekleştirdi ve birçok oyuncu, bu başarılı oyunu eline aldı. Peki, oyunda şu an ne kadar başarılısınız? Eğer oyunun herhangi bir noktasında sıkıntı çekiyorsanız, sizler için hazırladığımız Tekken 7 – Ana Rehber içeriğimiz, çok işinize yarayacaktır. Çünkü bu yazımız içerisinde, oyun için hazırladığımız tüm rehber tarzındaki içerikleri bulabileceksiniz. Karakter rehberlerinden tutun da, kolay para kazanma yollarına kadar birçok farklı içeriği bulabileceğiniz bu ana rehberimizde, bahsi geçen rehberlere gidebilmek için, kırmızı renkli linklere tıklamanız yeterli olacaktır. O linkler, sizi ilgili rehber yazısına götürecek.

Tekken 7 - Ana Rehber

Tekken 7  hakkında mutlaka bilmeniz, okumanız gereken önemli şeyler.

“Her şeye rağmen, oyunun içerisinde sizi bir süre boyunca oyalayacak karakter özelleştirme sistemi, oynayacak 30-40 arası bir karakter bulunuyor. Çevrim içi turnuva modu veya size kalmaya gelen arkadaşlarınız ile belki de konsolun/bilgisayarın başından hiç kalkmadan bu oyunu oynayabilirsiniz. Injustice, Mortal Kombat, Street Fighter ve Tekken serileri arasında seçim yapmak tamamen oyuncunun neyi sevdiğine bağlı. Süper kahramanlar için Injustice, bol kan için Mortal Kombat tercih edilir genelde. Street Fighter ve Tekken ise çok sadık bir oyuncu kitlesine sahiptir zaten.”

“Eğer Tekken 7 oynuyorsanız, sürekli olarak hareket etmeyi unutmamanız lazım. “Dash” hareketleri ile ileriye veya geriye gidin. Saldırılarınızı yarıda kesin veya Dash ile saldırılarınızı birleştirin. Bu noktada asıl amacınız, tahmin edilemeyecek hareketler yapmak olmalı. Sürekli hareket ederek, karşınızdaki oyuncunun kafasını rahatlıkla karıştırabilirsiniz. Bu sırada siz de gerçek saldırı planınızı aklınızda kurup, o şekilde harekete geçebilirsiniz.”

Tekken 7 içerisindeki her şey, biz oyuna başlar başlamaz önümüze sunulmuyor. Bazı karakterlerden tutun da, ekstra şeylere kadar oyunda birçok şey kilitli ve bu kilitleri nasıl açacağınızı, bu yazımızda sizlere göstereceğiz. Böylece oyunda, sizlere sunulmuş olan tüm içereklere, hiçbir sınırlama olmadan göz atabilecek, deneyimleyebileceksiniz. Şimdiden söyleyelim, bu yazımızın içeriğinde Eliza, Devil Kazuya, Violet, galeri videoları, konsept çalışmalar, Legacy videoları ve Tekken Pachinko/Pachi-Slot videoları bulunuyor. Eğer içeriğimizde bulunmayan bir şey sizin oyununuzda kilitliyse, yorum bırakmanız yeterli olacaktır. Hemen kontrol edeceğiz!”

“Eğer bizlere soracak olursanız, bu oyunun içerisindeki en kolay şey, Fight Money birimini kazanmak. Çünkü oyun içerisinde atacağınız her adım, sizlere Fight Money kazandırıyor. Mesela, çevrim içi veya çevrim dışı bir maç bitirdiğiniz zaman, karşılaşmanın en sonunda, performansınıza göre bir Fight Money kazanıyorsunuz. Özellikle oyunun senaryo modunu bitirdiğiniz zaman yüklü miktarda para kazanıyorsunuz. Bu yüzden oyunun senaryo modunu kesinlikle atlamayın. Zaten sadece parası için yapılacak kadar basit ve zevksiz bir mod da değil. Mutlaka oynamanız gerekiyor.”

Tekken 7, çoklu oyuncu modu ile ise de oyunculara sınırsız bir deneyim sunuyor. Çünkü oyunun çoklu oyuncu modunda turnuvalar ve rekabetçi oyun bulunuyor. Bu turnuvalar için öncelikle belli bir sayıda oyuncu toplanıyor ve sırası gelen oyuncu, turnuvadaki maçını oynuyor. Fakat sıranız gelene kadar, boş bir şekilde beklemeniz gerekiyor. Tabii turnuvalarda başka bir şey yapılmayacağı için, buna kötü bir şey diyemeyiz. Rekabetçi oyun modu ise ciddi oyuncuların bulunduğu bir mod. Bu modda, eğer dilerseniz karşınızda hangi rakibin olacağını seçebiliyorsunuz. Açıkçası, bu özellik bayağı kötüye kullanılabilecek kapasiteye sahip.”

Tekken 7, yeni başlayanlar için oldukça karışık bir dövüş oyunu olarak görünebilir çünkü oyun içerisinde 30’dan fazla karakter bulunmakta ve bu karakterlerin her birinin saldırı hareketleri ve komboları farklı. Bu yüzden, Tekken 7 rehberlerimiz daihilinde, sizlere bir de karakter rehberi sunmayı planladık. Bu yazımızda Alisa Bosconovitchkarakterinden, bu karakterin saldırıları hareketlerinden ve kombolarındanbahsedeceğiz. Hemen aşağıdan bu karaktere ait hareketleri ve komboları görebilirsiniz.”

Tekken 7, yeni başlayanlar için oldukça karışık bir dövüş oyunu olarak görünebilir çünkü oyun içerisinde 30’dan fazla karakter bulunmakta ve bu karakterlerin her birinin saldırı hareketleri ve komboları farklı. Bu yüzden, Tekken 7 rehberlerimiz daihilinde, sizlere bir de karakter rehberi sunmayı planladık. Bu yazımızda Asuka Kazama karakterinden, bu karakterin saldırıları hareketlerinden ve kombolarındanbahsedeceğiz. Hemen aşağıdan bu karaktere ait hareketleri ve komboları görebilirsiniz.”

Tekken 7, yeni başlayanlar için oldukça karışık bir dövüş oyunu olarak görünebilir çünkü oyun içerisinde 30’dan fazla karakter bulunmakta ve bu karakterlerin her birinin saldırı hareketleri ve komboları farklı. Bu yüzden, Tekken 7 rehberlerimiz daihilinde, sizlere bir de karakter rehberi sunmayı planladık. Bu yazımızda Devil Jin karakterinden, bu karakterin saldırıları hareketlerinden ve kombolarındanbahsedeceğiz. Hemen aşağıdan bu karaktere ait hareketleri ve komboları görebilirsiniz.”

İçeriğimizi hazırlamamız için bizlere sponsor olan Aral’dan oyunu satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın