Tekken 7 dünya çapında 3 milyon satışa ulaştı

Tekken 7 dünya çapında 3 milyon satışa ulaştı

Tekken serisinin toplam satışı hakkında da bilgi verildi.

Son 24 yıldır Tekken serisi üzerinde büyük emekleri olan Katsuhiro Harada tarafından Twitter üzerinden yeni bir duyuru yapıldı. Duyuruda verilen bilgilere göre haberimize konuk olan Tekken 7, dünya çağında 3 milyondan fazla satış gerçekleştirmeyi başardı. Tabii, tek başarı bu kadardan ibaret de değil. Aynı zamanda, yine Twitter gönderisinde verilen bilgilere göre, Tekken seri olarak dünya çapında şimdiye kadar 47 milyon satış gerçekleştirmeyi başarmış. Ayrıca, Twitter gönderisinde bir de güzel diyebileceğimiz görsel paylaşıldı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tekken 7 ve Tekken serisinin satışları göz kamaştırıyor

Yukarıda paylaşmış olduğumuz Twitter gönderisinde bulunan görsellerde Anna ve Lei karakterlerini göremiyor olabilirsiniz. Bu konuda da, yine gönderi içerisinde açıklama yapıldı. Tekken 7 satışları, oyunun çıkışının üzerinden 1 yıl geçmeden 3 milyona ulaşmış. Bu gönderiyi paylaşacak zaman bulamamışlar. Bu sebeple de, daha yeni paylaşıyorlar. En azından Katsuhiro Harada tarafından yapılan açıklamalar bu yönde oldu.

Tekken serisi, dövüş oyunları arasında en çok öne çıkan serilerden bir tanesi. Gerek karakterleri olsun, gerek oynanış açısından sunduğu özellikler, Tekken serisi birçok konuda başarılı oynanış tecrübesi sundu hep. Tekken 7 gibi bir oyunun PC platformunda boy göstermesinin de bu satışlar üzerinde büyük bir etkisi var elbette. Tekken 7 hakkında can sıkan tek nokta, oyunun ek paketleri oldu şimdiye kadar bizim için. Önce standart bir sezon geçişi çıktı ve bu tamamen normaldi. Fakat sonradan, 2 numaralı bir sezon geçişi çıkardılar ve bu geçişin fiyatını da oyunun temel fiyatına yakın bir fiyata çekme kararı aldılar. 3, hatta 4 numaralı bir sezon geçişi ile karşılaşırsak hiç şaşırmayacağız.


Tekken 7
   Haber  |  Öne Çıkanlar 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.