Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 14.03.2021

Dying Light 2 geliştiricisi Techland ekibi tarafından, oyunun duyurusunun çok erken yapıldığı itiraf edildi. Şimdilik pek bir şey dile getirmemiş olsalar da, 17 Mart 2021 tarihini işaret ettiler ve o gün daha fazla şey göreceğimizi dile getirdiler. Fakat, neyse ki çok erken duyurmuş olsalar bile en azından geliştirilme aşamasında önemli bir yol kat etmiş gibi görünüyor. En azından, açıklamalar bu yönde.

Dying Light 2 duyurusu erken yapılmış olsa da durumu iyi

Dying Light resmi Twitter hesabı tarafından verilen bir cevapta, “Bildiğim kadarıyla bir geliştirme cehenneminin tanımı, oyunun herhangi bir geliştirme ilerlemesi yapmamasını gerektiriyor, oysa DL2 ilerlemeye devam ediyor. Oyunu çok erken duyurduk ama bir geliştirme cehenneminde olmaktan çok uzak.” dedi. Yani, en azından elle tutulur ve sorun olmayacak şeyler var gibi görünüyor.

Bizi endişelendiren nokta, Cyberpunk 2077 gibi bir olay olması. Bildiğiniz üzere, son zamanlara gerçekten damga vurdu. Şirket değerlerini düşürecek ve hatta kendilerine, “Dolandırıcı!” dedirtecek duruma kadar gittiler. Bunların en büyük sebeplerinden biri de, oyunun erken duyurulması olmuştu. Durum böyle olunca, Dying Light gibi bir oyunu bizlere sunmuş olan Techland ve Dying Light 2 için ister istemez endişeleniyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.