Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 09.08.2018

Rockstar Games’in çatı şirketi Take-Two Interactive, Red Dead Redemption 2 ve oyunculara sunacakları hakkında oldukça iddialı açıklamalarda bulundu. Şirkete göre bu oyun “oyunculuk” kavramını yeniden tanımlayacak ve Red Dead serisinde de bir kilometre taşı olacak. Bugün yeni tanıtım videosu olan oynanış videosu ile karşımıza çıkacak oyunun endüstri standartlarını yeniden belirleyeceği söyleniyor.

Take-Two’ya göre Red Dead Redemption 2  büyük bir başarı olacak.

Yatırımcılarla yapılan bir toplantı sırasında Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick yeni Rockstar Games oyununa dair açıklamalarda bulundu. CEO’ya göre oyun Rockstar için yeni bir yaratıcı kilometre taşı olacak. Strauss Zelnick, oyunun tüm dünyadan ilgi toplayacağını ve bununla birlikte endüstriyi de yeniden tanımlayacağını belirtiyor. Açıklamalara bakıldığında, Take-Two’nun yeni Red Dead oyunundan oldukça umutlu olduğunu görülebiliyor.

Oldukça iddialı açıklamalarda bulunan Strauss Zelnick, bütün bunların nasıl gerçekleşeceğine dair ise bilgi paylaşmadı. Oyun daha önce görülmemiş mekanikler mi içeriyor yoksa satışlar konusunda yenilikler mi var bilmiyoruz. Bugün göreceğimiz oynanış videosunun ardından oyun içi grafikler ile birlikte ne yöne gidileceğine karar vermemiz daha kolay olacaktır. Rockstar Games GTA 5 ile piyasayı sarsmayı başarmıştı, aynısını Red Dead Redemption 2 ile yapmasını beklemek de mümkün.

Oyun, çıkışından sonra PC oyuncularına da sunulabilir.

Bugün ilk oynanış videosu paylaşılacak olan oyununun tanıtım posterleri dev boyutlarda asılmaya başlanmıştı bile. Büyük bir pazarlama kampanyasının önümüzdeki günlerde bizleri bekliyor olduğunu söyleyebiliriz. Red Dead Redemption 2’nin büyük bir başarı olması beklense de hiçbir şekilde GTA 5’in satışlarına yetişemeyeceği düşünülüyor. 100 milyondan daha fazla kopya satan GTA 5 Rockstar için tam anlamıyla bir altın oyun oldu.

PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek olan Red Dead Redemption 2 bir süre sonra PC platformuna da gelebilir. Bu durumun herhangi bir kesinliği olmasa da GTA 5’e benzer bir ilerleme görebiliriz. 2010 yılında piyasaya sürülen Red Dead Redemption’ın devamı olacak olan Red Dead Redemption 2, 26 Ekim 2018 tarihinde PlayStation platformuna özel fırsatlar ile birlikte oyunculara sunulacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.