Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 06.03.2021

Take-Two, oyun fiyatlarını artırma konusundaki tutumunu bir kez daha netleştirdi. GTA serisinin de dağıtımcısı olan Take-Two, oyunlar için 70 dolar ödemeye alışmamız gerektiğini söylüyor. Geçtiğimiz sene, NBA 2K21’in PlayStation 5, Xbox Series X ve Xbox Series S için 70 dolara mal olacağı açıklandığında, ilk atış yapılmış oldu. Yayıncı, o zamandan bugüne kadar biraz geri adım attı ve yaptığı her oyunun 70 dolara mal olmayacağını söyledi.

Take-Two oyunlar için 70 dolar ödemenin standart olabileceği sinyalini verdi

İlk dedikodular çıktığından beri, birçok yayıncı ya yeni nesil konsollarda 70 dolarlık oyun fikrine tamamen bağlı kaldı ya da bunu düşündüklerini ifade etti. Örneğin Sony, PlayStation 5’teki tüm birinci taraf oyunlarının 70 dolara satılacağını doğruladı. Öte yandan Activision, Call of Duty Black Ops Cold War ile düşüncesini uygulamaya geçirdi ve gelecekteki tüm oyunlar için aynı fiyat uygulamasını devam ettireceğinin sinyalini verdi. Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, katıldığı bir toplantıda konuyla ilgili bazı soruları yanıtladı.

Take-Two’nun patronu, “Görüşümüz, olağanüstü bir dizi deneyim ve bolca tekrar oynanabilirlik sunmamız yönündeydi. ABD’de en son fiyat artışı 2005-2006 yılındaydı. Bu yüzden tüketicilerin buna hazır olduğunu düşünüyoruz. Tüketicilerin, karşılığında istediğimizden çok daha fazlasını sunduğumuzu hissetmelerini her zaman istiyoruz. Bu, yinelenen tüketici harcamaları için de geçerlidir. Tüketicileri etkinleştirmek ve etkileşim kurmak için buradayız ve bunu yaparsak, para kazanmaya devam edebiliriz.” dedi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.