Menü
https://leadergamer.com.tr/conan-exiles-cikisi-twitch/
NBA 2K18 , Nintendo Switch , Take-Two 9 Şubat 2017 18:59

Take-Two, Nintendo Switch platformunu NBA 2K18 dışında da destekleyecek

Rockstar Games oyunlarını da bu konsolda görebiliriz belki.


3 Mart 2017 tarihinde birçok popüler oyun ile piyasaya sürülecek olan Nintendo Switch, genelde kendine has bir kitle ile bizlerin karşısına çıkıyor. PC, PlayStation 4 ve Xbox One oyuncularının zevkleri az çok benzer olsa da, Nintendo severler, bu 3 platformdan daha farklı bir tarzdalar. Fakat bu durum, büyük dağıtımcıları da durdurmuyor. Öyle ki şimdiden, piyasanın en büyük 2 spor oyunu olan FIFA 18 ve NBA 2K18, Nintendo Switch için duyuruldu. Bildiğiniz üzere NBA 2K18 markası da Take-Two ekibinin elinde. Peki Take-Two, sadece bir tek spor oyunu ile mi destekleyecek bu platformu? Aynı EA’in FIFA 18 ile yapacağı gibi. Tabii ki hayır!

Take-Two, Nintendo Switch platformunu NBA 2K18 dışında da destekleyecek

Sid Meier’s Civilization VI, Agent, Red Dead Redemption 2, NBA 2K18, WWE 2K17, Mafia III, Borderlands: The Pre-Sequel! ve Grand Theft Auto V gibi oyunların sahibi olan Take-Two, geçen gün yapmış olduğu bir açıklamada, haberimizde bahsettiğimiz destekten bahsetti ve, Nintendo Switch konsolunun oyun marketi için oldukça önemli olduğunu, uzun vadede ellerinden gelebildiğince bu konsolu destekleyeceklerini belirtti. Bahsettiğimiz ekibin oyun kütüphanesi oldukça geniş olduğu için marketin yeni konsoluna hangi oyunlar çıkabilir, şu an tahmin etmek zor iş. Fakat Rockstar Games ve 2K Games cephesinden birçok oyunlar görebiliriz gibi görünüyor. En azından EA gibi, bu konsolu sadece tek bir oyunla desteklemeyecek bu büyük dağıtımcı.

Take-Two cephesi sadece bu konu hakkında da açıklama yapmadı. Başka konulara da değindi. Bu konular arasında Mafia III ve Sid Meier’s Civilization VI satış rakamları da bulunuyor. Öncelikle ekipten gelen açıklamaya göre, 2017 finansal yılında ekibin net kazancı 476.5 milyon dolar idi. Firmanın kaybettiği para ise sadece 0.33 dolar olarak kaldı. Bu kayıpların da hepsi, hisseler üzerinde yaşandı. Take-Two ekibinin 2016 yılında piyasaya sürdüğü 2 popüler oyunu Mafia III ve Sid Meier’s Civilization VI, sırası ile 5 milyon ve 1.5 milyon adet dağıtıldı. Bu dağıtılan ürünlerden kaç tanesi satıldı, şu an bilemiyoruz. Fakat ekip kesinlikle 2016 senesini büyük bir kazanç ile kapattı gibi görünüyor. Sizlerin bu konudaki yorumu nedir?

Kaan GEZER Editör