System Shock, 900 bin dolar barajını aştı!

System Shock, 900 bin dolar barajını aştı!

Retro FPS hayranları koşun!

Daha önceki bir yazımızda System Shock’un baştan yapılacağını ve projenin Kickstarter üzerinde bir kampanya sayfası olduğundan bahsetmiştik. Bu proje 15 bini aşkın destekçisinin yaptığı bağışlar ile ön görülmüş 900 bin dolar barajını aştı. Bu da demek oluyor ki yakın bir zamanda efsane oyun geri dönüyor. Şimdi yeni oyunun bizlere ne sunduğuna bir bakalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

system-shock-kickstarter-screenshot-8

900 bin dolar barajının geçilmesi oyunun çıkışını garantiledi. Ancak Kickstarter kampanyasının bitmesine 17 gün var ve geliştiricilerin öngördüğü tek baraj 900 bin dolar barajı değil. Eğer aşağıda bahsedeceğimiz bu barajlar da aşılırsa, oyun çıktığı zaman AAA kalitesinde bir oyunun kadar detaylı ve özenilmiş olabilir. Şu an elimizde ise şunlar var:

  • Yeni System Shock orijinal oyuna olabildiğince sadık kalınarak yapılan bir oyun ve bu amaç dahilinde Citadel Station’ın olduğu gibi değil, akıllarımızda yer ettiği haliyle oyunculara sunulması.
  • Robb Waters (ilk System Shock ve Bioshock Infinite gibi oyunların konsept artisti) tarafından baştan tasarlanmış; silahlar, düşmanlar ve mekanlar.
  • Yepyeni dublajıyla Terri Brosius‘un tekrar SHODAN karakterini canlandıracak olması
  • Jonathan Peros tarafından bestelenmiş müzikler.
  • Orijinal oyunun verdiği hissi koruyarak günümüz estetik ve oynanışına uyarlanmış oyun mekanikleri, kullanıcı arayüzü, düşmanlar ve bulmacalar.
  • 900 bin dolar barajı: modern envanter arayüzü, modern kontroller, yeni bulmacalar, orijinal oyuna sadık bölümlerin gelişmiş halleri, oyun zorluk modları.
  • 1.7 milyon dolar barajı: düşmanların uzuvlarının kopma animasyonları, daha fazla bulmaca, cephane çeşitleri ve silah ayarları, eşya otomatları, RPG tarzı araştırma ve eşya birleştirme sistemi, silah yükseltmeleri, Hardcore modu (Ölünce oyunun bittiği mod) ve Ironman modu (Oyunun sadece ölünce silinecek 1 kayıt dosyasıyla bitirilmeye çalışıldığı mod)

Aslında oyunun Kickstarter sayfasında henüz göremediğimiz daha fazla baraj var. Bu barajlar içinde ne sürprizler barındırıyor, bilemiyoruz. Eğer siz de destek olmak isterseniz, 5 ile 10,000 dolar arasında bağış seçenekleri mevcut. Tabii her miktarda bağış farklı hediyeler içeriyor. Bu hediyeler, bilgisayarınız için bir duvar kağıdı paketinden, System Shock tasarımlarıyla bezenmiş son model bir laptopa kadar çeşitlilik gösterebiliyor. Hatta yeteri kadar bağış yaparsanız, oyun içinde sizin tarafınızdan isimlendirilmiş bir düşman olması bile mümkün.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.