Suriyeli çocuklar, Pokémon GO oyuncularına, “Buradayım, beni de kurtarın” dedi!

Suriyeli çocuklar, Pokémon GO oyuncularına, “Buradayım, beni de kurtarın” dedi!

Pokémon GO bu sefer sosyal fayda için kullanıldı.

Pokémon GO, eğlenmek için oynanan bir oyun ama bu defa sosyal bir mesaj için kullanıldı. Suriyeli çocuklar, Pokémon GO karakterleriyle çektirdikleri fotoğraflarla yaşadıkları acıya dikkat çekti: “Buradayım, gelin ve beni de kurtarın.”

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

A combination picture shows boys holding banners depicting Pokemon characters in these handouts pictures provided on July 22, 2016 by the Revolutionary Forces of Syria Media Office. The banners read: (Top-R) "I am from Kafr Naboudah, save me". (Top-L) "I am trapped in Douma in Eastern Ghouta, Help me." (Bottom-R) "I am in Kafr Nabl in rural Idlib, come and save me!" (Bottom-L) "I am in Eastern Ghouta in Syria, come and get me!". Revolutionary Forces of Syria Media Office/Handout via REUTERS ATTENTION EDITORS - THIS PICTURE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. THIS PICTURE WAS PROCESSED BY REUTERS TO ENHANCE QUALITY. UNPROCESSED VERSIONS HAVE BEEN PROVIDED SEPARATELY. FOR EDITORIAL USE ONLY. NO RESALES. NO ARCHIVES.

Suriyeli çocukların gerçekleştirdiği kampanya, Esad yönetiminde yaşanan sıkıntıları dünyaya duyuran Suriye Devrimci Medya Güçleri’nin (RSF) öncülüğünde yapıldı. Konuyla ilgili konuşan RSF yetkilisi, Esad rejimine bağlı uçaklar tarafından bombalanan Suriyeli insanlara dikkati çekmek istediklerini belirterek, “Kuşatılmış bölgelerdeki Suriyeli çocukların durumlarına farkındalığın artmasını istiyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı. Umarız bu korkunç savaş en kısa zamanda sona erer ve bu masum yavrularla beraber herkes huzura kavuşur.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.