Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 27.12.2016

Supergiant, Bastion ve Transistor gibi yapımların ardından yeni bir oyun tarzıyla karşımızda olacak.

Başarılı bağımsız yapımcı Supergiant'ın ilk iki oyunu Bastion ve Transistor hikaye ve aksiyon konularına odaklı yapımlardı. İki oyun çok farklı hikayeleri işlese de oyunlar arasındaki mekanik benzerlikler barizdi. Fakat stüdyonun 2017'de çıkması beklenen yeni oyunu üçe üç spor karşılaşmaları benzeri ritüelleri içeren bir RPG oyunu. Bu değişiklik, stüdyonun artık farklı oyun türlerine yönelme isteğinden kaynaklanıyor.

Supergiant Games'den Greg Kasavin'e göre, stüdyo Bastion ve Transistor gibi yapımların dünyasını yaratırken çok eğlense de iki dünyanın da içerisinde çok az karakter olduğunu fark etmiş. "Bu sefer, oyuncuların büyük bir macera içerisinde çok sayıda karakterle tanışma fırsatı bulma ve bunlar üzerinde bir etki sahibi olma fikrinden dolayı çok heyecanlandık."

"Hikayedeki risklerin fazla olmasını istedik." diye ekliyor Kasavin. "Fakat bu çoğu oyundaki gibi ölüm-yaşam çizgisinde olmayacak. Böylece oyuncular kayıplarını atlatabilecek ve oyuncu belli bir noktada başarısız olsa bile hikayeye devam edebilecek. Bu sayede, oyuncuların deneyimi ve ilişkileri, Pyre'ın fantastik dünyasına rağmen daha gerçekçi olacak.

Pyre_06-thumb-480x270-23134

Oyuncular Pyre'da, kaçışın imkansız olarak düşünüldüğü bir çorak araziye sürgün edilmiş bir karakteri oynayacak. Oyuncular kısa süre içerisinde, bir çıkış yolu olduğunu söyleyen kişiler tarafından yönlendirilecek. Fakat bu kişilerin de okuma yazma bilen bir kişiye ihtiyacı var. Görünüşe göre bizim karakterimiz okuduğu için sürgün edilmiş. Yani bu kişiler şanslı gününde. Karakterimiz bu kişilerin doğru zamanda doğru yerde olmasını sağlayacak ki, üstte bahsettiğimiz ritüellere katılabilsinler.

Bu ritüeller, rakibin de karakterimiz ve arkadaşlarımızla aynı hedefleri paylaştığı üçe üç karşılaşmalar şeklinde gerçekleşiyor. Karakterimiz ve arkadaşlarının rakibi yenmek için birbirlerine yardımcı olmaktan başka şansı yok.

"Başarılı olmak için rakibinizden daha zeki olmanın gerektiği bir savaş alanı yaratmaya çalıştık." diyor Kasavin. "Aynı zamanda takım bazlı değil, çok karakterli bir oyun yaptığımızı biliyorduk. O yüzden oyuncuların görevi, bu diğer karakterleri, aynı şekilde başarıya motive olmuş diğer karakterlere karşı yönlendirmek."

Pyre'ın da, Transistor ve Bastion gibi kendine özgü bir oyun olacağı şimdiden belli. Merakla bekliyoruz!

Kaynak: Gamasutra

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.