Menü
https://leadergamer.com.tr/5000-kisiye-black-desert-online/
SuperData Research 21 Ekim 2017 17:16

SuperData Research, oyun içerikli video izleyenlerin büyüklüğünü açıkladı

Kadın izleyici oranı ciddi anlamda şaşırtıcı.


Yeni bir SuperData Research raporuna göre, oyun içerikli videoları izleyen kitle 665 milyona ulaştı. Bu rakamlar, Netflix, HBO, Hulu ve ESPN gibi önemli yayın kuruluşlarının toplam izleyici kitlesi rakamlarından da fazla. SuperData Research‘e göre, YouTube‘un oyun içerikli videolar izleyen kitlesi, Twitch‘i de arkada bırakıyor. YouTube üzerinde 517 milyonluk bir izleyici kitlesi bulunurken, Twitch üzerinde sadece 185 milyon bulunuyor.

SuperData Research, oyun içerikli video izleyenlerin büyüklüğünü açıkladı

Bulunduğumuz yıl içerisinde, reklamlar ve tüketici harcamalarının oyun içerikli video kazançlarını 4.6 milyar dolara itmesi bekleniyor. Aklınızda bir şekle oturması için, bilinen futbol liglerinden Bundesliga 3.5 milyar dolar değerine sahipken, La Liga 3.2 milyar dolar değere sahip. Yapılan raporlara göre, oyun içerikli videolar izleyen kesimin %56’lık kısmı, halihazırda oynamakta oldukları oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek için, %60’lık bir kısmı eğlenme amaçlı ve %76’lık kısmı da ilgilendikleri bir oyun hakkında daha fazla bilgi almak için izliyor. Ayrıca, izleyici kitlesinin %46’lık kısmının da kadın olduğunu belirtmekte fayda var.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve PlayStation kullanıcıları tarafından muhtemelen çokça tercih edilen oyun ile tanıştıralım: FIFA 18 inceleme. Eğer futbol temelli bir oyun yerine, direkt bir WWE oyunu arıyorsanız, güreşmek istiyorsanız da WWE 2K18 güreşçi listesi, ek paketleri, rehberleri, ipuçları ve daha fazlası yazımıza göz atmayı unutmayın.

Son olarak bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Alper Dalan Editör