Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Supercell şirketi, 2017 yılı içerisindeki kazancını açıkladı

Supercell şirketi, 2017 yılı içerisindeki kazancını açıkladı

Mobil oyunların önlenemez yükselişi devam ediyor.

Clash of Clans, Clash Royale, Hay Day gibi mobil oyunların sahibi Supercell şirketi, 2017 yılındaki kazancını açıkladı. Bu şirket, 2017 yılı içerisinde global olarak herhangi bir oyun çıkarmamasına rağmen, 2 milyar doların üstünde gelir ve 810 milyon dolar kâr elde ettiğini açıkladı. Bu sayıların 2016 yılına göre daha düşük olduğunu söyleyen şirket, 2016 yılındaki kârın 1 milyar doları bulduğunu ifade etti. Şirket sahiplerinden Ilkka Paanen’in yaptığı açıklamada, 2017’nin şirket için iyi bir yıl olduğunu, geçen sene  5. yıl dönümünü kutlayan Clash of Clans ve Hay Day oyunlarının, hala her gün milyonlarca insan tarafından oynanıyor olmasının muhteşem bir başarı olduğunu belirtti.

Supercell şirketi, 2017 yılı içerisindeki kazancını açıkladı

27.4 milyon oyuncunun katılımıyla, şimdiye kadar yapılmış en büyük elektronik spor organizasyonlarından birine sahip olan Clash Royale oyununun ve mobil oyunlar içinde, yeni bir tarzda yayımladıkları Brawl Stars oyununun başarılarından da memnun olduklarını ekledi. Gelecek için, insanların yıllarca oynayabileceği ve kaliteli oyunlar üretmeyi hedeflediklerini belirten Ilkka Paanen, şimdiye kadar sadece, oyuncular için en iyi olduğunu düşündükleri oyunları piyasaya sürdüklerini söyledi.

ABD’de yapılan, en çok hasılat yapan 10 oyun listesinde, Supercell şirketine ait 4 oyun, uzun süre boyunca listede kalmıştı. Hay Day isimli oyun 884 gün, Clash of Clans isimli bir diğer oyun 1,960 gün, Boom Beach yapıtı 616 gün ve Clash Royale ise 701 gün boyunca listede yer aldı. Şimdilerde dikkatini yeni oyunları Brawl Stars üzerine çeviren şirket, farklı firmalara da yatırım yapmaya devam ediyor. Son olarak 2018 yılında, mobil oyun stüdyosu Trailmix için 4.2 milyon dolarlık bir yatırım yapmıştı.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın