Menü
https://leadergamer.com.tr/sosyal-medya-sahte-haberler/
Super Mario Run 21 Aralık 2016 21:07

Super Mario Run, 4 günde 40 milyon indirmeye ulaştı

App Store’un 40 milyon indirmeye en hızlı ulaşan ürünü oldu.


Mobil oyunların yükselişi, 2016 yazında çıkışını gerçekleştiren Pokémon GO ile birlikte oldukça hızlandı; hatta öyle ki indirme rakamları on milyonlarla ölçülmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştiren Super Mario Run, incelemelerden oldukça yüksek puanlar almış ve oyuncuları etkilemeyi başarmıştı. Anlaşılan oyunun başarısı göründüğünden çok daha yukarıda, 4 günde 40 milyon indirmeye ulaşan oyun bir App Store rekorunu da kırdı.

Super Mario Run

Nintendo tarafından yapılan açıklama ile birlikte, oyunun indirmeye açıldığı 4. gün 40 milyon indirmeyi aştığı ve bunu App Store tarihinde en hızlı yapan ürün olduğu ortaya çıktı. 15 Aralık 2016 tarihinde çıkışını gerçekleştiren oyunun dördüncü gününde dünya çapında 40 milyon kez indirildiği, 140 farklı ülkenin App Store’undan 100’ünde ilk on sıralamasına yerleştiği Nintendo tarafından paylaşılan bilgiler arasında. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre oyun, App Store rekorlarından birini kırmayı başardı.

Oyunun geliştirme sürecine liderlik eden isim olan Shigeru Miyamoto’nun, “Dünyadaki pek çok insana Mario deneyimini iletebildiğimiz için gerçekten mutluyum. Satın almalar sonucu elde edilen içeriğin gerçek değerinin anlaşılması biraz zaman alacak, bu değeri kavrayan insanların sayısı zamanla artacaktır. Daha çok insanın Mario’nun etkisine kapılacağına ve onu gerçek bir oyun olarak kabul etmeye başlayacağına inanıyoruz.” şeklindeki açıklamaları, Nintendo’nun bu konudaki görüşlerini yansıtıyor aslında.

Yaşar Baturalp Editör