Super Mario Run, Android cihazlara sonunda geliyor

Super Mario Run, Android cihazlara sonunda geliyor

Oyunun, Android sürümü ile birlikte iOS sürümüne de güncelleme geliyor.

15 Aralık 2016 tarihinde iOS işletim sistemlerine sahip cihazlara çıkışını gerçekleştiren Super Mario Run, 23 Mart 2017 tarihinde, yani yarın, Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda da baş gösterecek. Sadece iOS’ta ilk gün indirilmesi, Pokémon GO’nun ilk gün indirilmesinden bile çok daha fazlaydı. Oyun için incelemeler de bir o kadar olumlu oldu, fakat 78 milyon bireysel kullanıcı tarafından indirilmiş olmasına rağmen, bu kişilerin sadece %5’lik kısmı oyunun tam sürümünü satın almak için parasını harcadı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Super Mario Run Android

Artık Android cihazlarda da Super Mario Run’ın başarısını Perşembe günü çıkışını gerçekleştirdiğinde görebileceğiz. Eğer bir tahmin yürütmemiz gerekirse, muhtemelen iOS’a göre çok daha fazla indirilme istatistiklerine sahip olacaktır. Özellikle Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde, neredeyse herkesin Android cihaz sahibi olmasından dolayı, bizim ülkemizde büyük bir fark atabileceğini tahmin etmek mümkün. Fakat, sadece bir tahmin işte.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oyunun çıkışı ile birlikte, iOS cihazlara da yeni oynanabilir karakterler ekleyen 2.0.0 sürümünü getiren güncelleme getirilecek. Eğer Bowser’ın challenge adı verilen görevlerinden bir tanesini tamamlarsanız oyunun bedava sürümünde, Dünya 1-4’ün kilidini açabilirsiniz. Bu da, oyunun tam sürümünü satın almadan önce, bir süre daha oynayabilme imkanı sunan yeni bir bölüm daha demek oluyor.

Bakalım, Android cihazlarda da aynı başarıyı elde edebilecek mi Super Mario Run, iOS’ta elde ettiği indirilme istatistiği başarısı gibi? Ayrıca, iOS cihazlardaki 10 dolarlık ücretlendirme, şu anki dolar fiyatlarına göre yaklaşık 36 TL ediyorken, ülkemiz için farklı bir fiyatlandırma yapılır mı Android cihazlarda, gelecek günlerde öğreneceğiz. Umarız ki en az iOS cihazlardaki başarıyı elde ederler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.