Menü
https://leadergamer.com.tr/microsoft-edge-kullananlar-oturduklari-yerden-para-kazanabilecekler/

SummerSlam 2016 İnceleme

Yaz aylarının en büyük WWE etkinliğine hoş geldiniz.


WWE’nin yaz aylarında gerçekleştirdiği en büyük PPV etkinliği olan SummerSlam 2016, bu sene Brooklyn, N.Y. bölgesine, Barclays Center’a geri döndü. Bir nevi, artık yaz aylarının sona erdiğinin sinyali de olan bu büyük etkinlik, tüm WWE severleri çok uzun zamandır heyecanlanırken, sizce bu heyecanı şov karşılayabildi mi? Aslında bu sorumuzun cevabını, bu incelememizde vereceğiz sizlere. O yüzden çok oyalanmadan inceleme yazımıza başlamak istiyorum efendim. İşte SummerSlam 2016 incelemesi!

SummerSlam 2016

SummerSlam 2016 incelememize başlamadan önce isterseniz bu etkinlikte yaşanmış olan maçları bir hatırlayalım tek tek. Ardından zaten her maçı teker teker inceleyeceğiz sizler için.

İnceleme Öncesi – Brock Lesnar’a karşı Randy Orton

SummerSlam 2016’nın belki de reklam değeri en yüksek olan maçı bu. Bir yanda uzun zamandır yolları gözlenen, artık WWE’nin klasikleşmiş yıldızı Randy Orton var. Bir diğer yanda ise WWE 2K17’nin kapak yıldızı, UFC’nin önemli ismi, The Undertaker’ın serisinin sahibi, Brock Lesnar var. Aslında Brock Lesnar izlemekten çok keyif aldığım bir güreşçi fakat ben Randy Orton’ın kazanmasını isterim çünkü bu galibiyet, Randy Orton’a SmackDown Live’da çok işine yarayabilir. Fakat Brock Lesnar’ın bu maçtan galibiyet ile ayrılması, ona pek fazla bir şey katmaz gibi sanki.

Kimin kazanmasını isterim? – Randy Orton

SummerSlam 2016

İnceleme Öncesi – Finn Bálor’a karşı Seth Rollins

NXT’den uzun zamandır beklediğimiz Finn Bálor sonunda ana kadroya katıldı ve katıldığı gibi yepyeni bir kemer için Seth Rollins ile karşı karşıya geldi. Raw şovunun yeni kemeri olacak olan WWE Evrensel Şampiyonluğu, bu maçın kazanan ismine verilecek. Fakat şöyle küçük bir durum var, ben hem Finn Bálor için hem de Seth Rollins için ölebilecek seviyede bir hayranım. Bu yüzden bu maçın kazananına karar vermek biraz zor. İki isimde de bu yeni kemer kusursuz görünecektir eminim.

Kimin kazanmasını isterim? – Kalbimin sağı Finn Bálor, solu ise Seth Rollins

SummerSlam 2016

İnceleme Öncesi – WWE Dünya Şampiyonu Dean Ambrose’a karşı Dolph Ziggler

SmackDown Live ile Raw şovlarının birbirinden ayrılması en çok Dean Ambrose ve Dolph Ziggler’a yaradı sanırım. Dean Ambrose hem WWE Dünya Şampiyonluğu ile yıldızını parlattı, hem de Dolph Ziggler ile güzel bir düşmanlığa imza attı. Ben, bu maçta Dolph Ziggler’ın kazanmasını ne yazık ki istemem. Çünkü Dolph Ziggler’da ne yazık ki bu kadar büyük bir kemeri kazanacak yıldız değeri olduğunu sanmıyorum. Evet, eskiden vardı fakat şu an yok. Fakat Dolph Ziggler yerine Bray Wyatt burada olsaydı, tercihim ondan yana olacaktı tabii ki.

Kimin kazanmasını isterim? – Dean Ambrose

20160801_SSlam_MATCH_AmbroseZiggler--9fb8a0a6c738812c6a697b3c8004b9d4

İnceleme Öncesi – John Cena’ya karşı AJ Styles

AJ Styles için Royal Rumble 2016 sonrasında filan çok heyecanlanıyordum fakat bu heyecanım nedense sönmüştü bir ara. Fakat AJ Styles’ın John Cena ile olan bu düşmanlığı, hem John Cena, hem de AJ Styles için tekrar heyecanlanmamı sağladı. O yüzden SummerSlam 2016’da çok büyük merakla beklediğim maçlardan bir tanesi de bu. Evet, AJ Styles’ın yenmesini de istiyorum çünkü Brock Lesnar gibi, John Cena’nın da bu galibiyete bence ihtiyacı yok fakat AJ Styles bu maçı yendikten sonra, önümüzdeki 2 PPV etkinliğinde WWE Dünya Şampiyonluğu kemerini kovalayabilir gibi geliyor bana.

Kimin kazanmasını isterim? – AJ Styles

20160801_SSlam_MATCH_CenaAJStyles--fce1ed06e7d6cbc464dfde98da1adda1

İnceleme Öncesi – Birleşik Devletler Şampiyonu Rusev’e karşı Roman Reigns

Mutant Roman Reigns peşimi bırak. Fakat cidden artık. Aslında WWE izleyicileri artık Roman Reigns’e çok fazla tepkili değil. Bence bunun sebebi artık bir alt seviyede bulunması. Rusev’in kazanmasını istememin sebebi ise, Roman Reigns’e mikrofonda hala güvenemiyor olmam. Rusev şu sıralar Lana ile oldukça güzel bir şekilde sürdürüyor şampiyonluğunu. Eğer Birleşik Devletler Şampiyonluğu, Rusev’den gidecekse; bu kemeri alacak olan isim daha farklı, yeni bir yıldız olmalı.

Kimin kazanmasını isterim? – Rusev

20160805_SSlam_MATCH_RusevReigns--058048706d434a31221559a319a598eb

İnceleme Öncesi – WWE Bayanların Şampiyonu Sasha Banks’e karşı Charlotte

Sasha Banks’in olmadığı her maçta, daha birkaç ay önce “We want Sasha!” diye bağırıyorduk. Yok, cidden bağırıyorduk. En azından ben evden izlerken bile bağırıyordum. Şimdi ise kendisi 2. WWE Bayanların Şampiyonu oldu. Kemerini ilk koruyacağı isim ise tabii ki kemerin bir önceki sahibi, Charlotte. Evet, Charlotte başarılı bir şampiyondu fakat Sasha Banks’in çok daha başarılı olacağına inanıyorum, bu yüzden de bu maçın galibiyet alan isminin Sasha Banks olmasını istiyorum zaten.

Kimin kazanmasını isterim? – Sasha Banks

20160801_SSlam_MATCH_SashaCharlotte--8937301cc78afd4915bf17317fb7f438

İnceleme Öncesi – WWE Takım Şampiyonu The New Day’ye karşı Gallows & Anderson

CM Punk, düğün gününde WWE’den atıldı. Paige, doğum gününde WWE’den uzaklaştırıldı. The New Day ise SummerSlam 2016’da şampiyonluklarının tam 1. senesini kutlayacak. Onlara ne yapacaksın sevgili WWE? Ne yapacaksın şu an bilmiyorum fakat The New Day’in kemerlerini Gallows & Anderson’a bırakmaması gerekiyor. Evet, Gallows & Anderson başarılı bir takım fakat bu kemeri alması gereken başka takımlar var bence WWE’de şu sıralar. Bu yüzden The New Day’in bu karşılaşmayı alması gerekiyor.

Kimin kazanmasını isterim? – The New Day

20160801_SSlam_MATCH_TagTeam--4fc7a0bb1127606577fb65ec72da29d9

İnceleme Öncesi – Enzo Amore & Big Cass’e karşı Chris Jericho & Kevin Owens

Hani demiştim ya WWE’de yukarıdaki kemerleri kazanmayı hak eden başka takımlar var diye. İşte o takımlardan bir tanesi de, bu maçtan galibiyet ile çıkmalarını beklediğim Enzo Amore & Big Cass. Karşıdaki ikili, Chris Jericho & Kevin Owens da etkileyici bir takım olabilir aslında fakat bu takım oluşumunun çok uzun süreceğini sanmıyorum. Hatta SummerSlam 2016 sonrasındaki şovda bitecektir bile. Zaten bir de bu yüzden Enzo Amore & Big Cass ikilisinin kazanmasını isterim.

Kimin kazanmasını isterim? – Enzo Amore & Big Cass

20160808_SSlam_MATCH_EnzoCassJerichoOwens--14e3a971d5286359b5b103ff42458d92

İnceleme Öncesi – Kıtalararası Şampiyon The Miz’e karşı Apollo Crews

Apollo Crews henüz WWE’de kişiliksiz bir şekilde takılıyor. Belki bu karakterin Kıtalararası Şampiyonu olması belki de Apollo Crews’e  bir kişilik kazandırabilir. Bir diğer yanda ise bence The Miz eskisi kadar başarılı bir şampiyon değil. Zaten bir ara film çekimlerinden ötürü kemeri ile ortalıktan kaybolmuştu. Felaket zamanlardı bence WWE için. Bu yüzden, bu maç, bana soracak olursanız Apollo Crews’ı WWE’ye tam anlamı ile katabilmek için, inanılmaz bir fırsat.

Kimin kazanmasını isterim? – Apollo Crews

20160801_SSlam_MATCH_TheMizApollo--fdebb7919c25391463fd211b83ff675b

İnceleme Öncesi – Carmella, Becky Lynch & Naomi’ye karşı Natalya & Alexa Bliss

Kazanan tarafı seçmekte en çok zorlandığım maçlardan bir tanesi de buydu. Bu maç, gecenin açılış şovunda yer alacak fakat bence bu maçta yer alan isimler oldukça önemli. Carmella daha ana kadroya adımını yeni attı. Becky Lynch, Cesaro gibi bir türlü hak ettiğini bulamadı. Naomi geçen Raw şovunda inanılmaz bir görünüm değişikliğine gitti ve kusursuz bir karakter oldu. Alexa Bliss ise Carmella gibi ana kadroya adımını yeni attı. Natalya mı? Boş verin şimdilik onu. Aslında Alexa Bliss bu kadar isim arasından benim vazgeçilmez favorim fakat WWE için diğer ekibin yenmesi daha iyi olacaktır.

Kimin kazanmasını isterim? – Carmella, Becky Lynch & Naomi

20160818_SSlam_MATCH_BeckyNattie--04048349314d4935d527ed5a08dece02

İnceleme Öncesi – Jon Stewart, SummerSlam 2016’ya geri dönüyor

SummerSlam 2015’te John Cena ile Seth Rollins arasında gerçekleşen maça karışarak, maçı Seth Rollins’in kazanmasını sağlayan Jon Stewart, 1 yıl aradan sonra bu büyük etkinliğe tekrar katılıyor fakat ne yapacak, ne olacak henüz bilmiyoruz. Mick Foley tarafından doğrulanan bu katılım, bakalım maçları gerçekten etkileyecek mi? Yoksa Jon Stewart sadece bir sunucu olarak mı görev alacak SummerSlam 2016 etkinliğinde?

Bu segmentte ne olmalı? – Aman Jon Stewart, sunuculuğunu yap ve git.

20160815_SSlam_MATCH_Stewart--7c5f9f1e3519bbd8233a1236edfe8217

İnceleme Öncesi – Cesaro’ya karşı Sheamus

Cesaro bana soracak olursanız, hak ettiği değeri bir türlü göremeyen bir güreşçi ve bu maç da bunu kanıtlıyor bence. Çünkü bu maç, Cesaro ile Sheamus arasında haftalarda sürecek olan ve bir sonraki PPV etkinliğinde sonlanacak olan bir dizi karşılaşmaların başlangıcı. Umut ediyorum ki, Cesaro bu engeli de başarıyla aşacaktır ve bu düşmanlık bittiğinde kendisini Birleşik Devletler Şampiyonluğu karesinde görebileceğiz. Sheamus için ise çok farklı bir yol çizilmeli bence. Nasıl olur, ne olur, bilmiyorum fakat Sheamus artık eski Sheamus değil efendim.

Kimin kazanmasını isterim? – Cesaro

20160815_SSlam_MATCH_CesaroSheamus--75bc6ab940c75fa9263b6b9d4bb7b051

İnceleme Öncesi – Sami Zayn & Neville’a karşı The Dudley Boyz

Klasik WWE, klasik anlamını bulmakta zorlandığım açılış maçları. Yani, Sami Zayn ve Neville gibi başarılı isimlere verebileceğiniz rakip gerçekten The Dudley Boyz mu? Tamam, The Dudley Boyz eskiden oldukça etkileyiciydi fakat geri döndüklerinden beri gerçekten bir şey yapabildiler mi? Yine de şöyle minik bir düşüncem var, bu maç sadece The Dudley Boyz takımını ayırmak için oluşturulmuş. Hatırlayacağınız üzere son birkaç haftadır bu tür bir muhabbet dönüyor WWE’de.

Kimin kazanmasını isterim? – Sami Zayn & Neville

20160819_SSlam_MATCH_NevilleZaynDudleys--7b82cf0796e9e2c900241e92a296c3bd

İnceleme Öncesi – American Alpha, The Hype Bros & The Usos’a karşı Breezango, The Ascension & The Vaudevillains

SummerSlam 2016’ya çıkmayacak herhangi bir güreşçi kalmadıysa, şu son maçı da aradan çıkaralım. Yine bir açılış maçı ve yine bol takım. Bu takımların özelliği ise, hepsinin Smackdown Live takımı olması. Son zamanlarda oldukça hareketli olan bu takım ligi, açılış maçında ne yapacak pek bilemiyoruz fakat American Alpha’nın kesinlikle parlaması gerekiyor. Aksi taktirde çok gereksiz bir maç olacaktır. Bunu WWE’nin bildiğinden de çok eminim.

Kimin kazanmasını isterim? – American Alpha, The Hype Bros & The Usos

20160812_SSlam_MATCH_12Man--aff416e66450d76cc7ed1ebbc64ad0a6

SummerSlam 2016’nın maç kartı, hemen yukarıdan görebileceğiniz 13 adet maçtan oluşuyor efendim. Herhangi bir spoiler vermediğimiz inceleme öncesi sayfamızdan, SummerSlam 2016 inceleme sayfamıza geçebilmek için hemen sağ taraftaki, “Sonraki Sayfa” butonunu kullanabilirsiniz.

Kaan GEZER Editör