Avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 08.06.2021

Heyecanla beklenen Summer Game Fest 2021 etkinliğinin açılışını Gearbox Software ve 2K Games yapacak. Duyuru, resmi Summer Game Fest 2021 heabından atılan Tweet ile yapıldı. Ayrıca gönderinin içeriğinde, etkinliğin başlangıcına geri sayım yapan bir sitenin de linki mevcut. Bu, son derece heyecanlandırıcı bir gönderi olsa da maalesef yakın zamanda sızdırılan bazı bilgiler, bu heyecanı tamamen yaşamamızı az da olsa engelliyor.

Summer Game Fest 2021 etkinliğinin açılışını Gearbox Software ve 2K Games yapacak

Geçen hafta Gearbox Software ve 2K şirketlerinden gelecek oyunlarla ilgili bazı bilgiler sızdırılmıştı. Bu bilgilerden oyuncuların en çok ilgisini çeken, Borderlands uyarlaması olduğu düşünülen bir oyunla ilgiliydi. Sızdırılan bilgiye göre Borderlands serisinin geliştiricisi Gearbox Software, Wonderlands veya Tiny Tina's Wonderlands ismli bir oyun üzerinde çalışıyor. 2K Games daha önce, Gearbox Software tarafından geliştirilen bir oyunun Nisan 2022 ayında piyasaya sürüleceğini de söylemişti.

Sızdırılan oyunlardan bir diğeri ise Firaxis Games tarafından geliştirilen, Marvel kahramınlarının bulunacağı bir XCOM uyarlaması. Söylentilere göre bu oyunun karakterleri, bazı ünlü ses sanatçıları tarafından seslendirilecek. Ancak, bu bilginin Marvel filmlerinde gördüğümüz karakterin seslendirmeyi yapacağını söyleyip söylemediği pek net değil. Gördüğünüz üzere sızdırılan bu haberlerde, oyunların isimleri dışında pek bir bilgi verilmiyor. Bu yüzden Gearbox Software ve 2K Games şirketlerinin hazırladığı sunumda, elbet şaşırtıcı birçok şey olacaktır. Sunumu, 10 Haziran 2021 tarihinde, Türkiye saatleriyle 21.00'de, The Game Awards YouTube ve Twitch kanallarında izleyebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.