Studio F. A. Porsche tarafından 2 adet AOC marka monitör tasarlandı

Studio F. A. Porsche tarafından 2 adet AOC marka monitör tasarlandı

Muhteşem tasarımları ile dikkat çekiyorlar.

Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz gün sizlerle bir AOC marka monitör paylaşmıştık. Paylaşmış olduğumuz monitöre henüz bakmadıysanız, buraya tıklayarak bahsettiğimiz monitörü görebilirsiniz. Bu haberimize yine monitörler ile konuk olmaktalar. Fakat, bu monitörlerin asıl özelliği Studio F. A. Porsche tarafından tasarlanmış olmaları. Dünya üzerinde önemli bir marka haline gelmiş olan Studio F. A. Porsche ekibinin ellerinden 2 adet AOC marka monitör çıktı. Bunlardan birisi U32U1 modeli iken, diğeri de Q27T1 modeli.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Studio F. A. Porsche tarafından 2 adet AOC marka monitör tasarlandı

Studio F. A. Porsche 2 tane AOC monitör tasarladı

Öncelikle, Studio F. A. Porsche tarafından tasarlanmış olan U32U1 modelinden bahsedelim. Bu monitörde ilk dikkat çeken şey, Red Dot Tasarım ödüllü tasarımı oluyor. Boru biçimindeki tripod ayakları bile, bu monitörün estetik açısından ne kadar ince düşünülmüş olduğunu ortaya koymakta. Elbette Studio F. A. Porsche ekibinin tasarım gücünü monitörün estetiğinde hissetmekteyiz fakat bu monitörün asıl olayı, özellikleri.

U32U1 model monitörün özelliklerine baktığımızda, 32,5 inçlik bir ekrana sahip olduğunu görmekteyiz. IPS ekranı ile bizlere 4K çözünürlük kalitesini de sunmayı esirgemiyor. 1,07 milyar rengi de beraberinde getirmekte olan bu monitör, 10 bitlik renk derinliği sunmakta. Tabii, bütün bunları VESA Display HDR600 ve HDR 10 standartlarına uygun olması sayesinde gerçekleştiriyor. Ekran, DCI-P3 renk alanının %90’ını kapsamakta. Bu da, video ve fotoğrafçılık işlerinde iyi bir yere sahip olmasını ağlıyor. DisplayPort Alternate modu da bulunmakta. Ayrıca, USB ile güç temini sayesinde, dizüstü bilgisayarlar uyumu da bulunmakta. USB 3.1 girişi de, hızlı veri alışverişini sağlamakta.

 

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Studio F. A. Porsche tarafından 2 adet AOC marka monitör tasarlandı

AOC U32U1 ile Q27T1 model monitörler ile tanışın

Q27T1 model monitörler de, tasarımları sayesinde miraslarını sürdürmeye devam etmekte. Özgün tasarımı ile etkileyici bir yapıya sahip. Elbette, bir önceki monitörde olduğu gibi, asıl etkileyici noktası özellikleri. Sizlere bir önceki bahsetmiş olduğumuz monitör 4K iken, Q27T1 model monitörler Quad HD çözünürlüğe sahip. 27 inçlik IPS ekranı ile, geniş bir görüntüleme açısı sunmakta. AOC’nin yeni T1 ürün grubu monitörlerindeki ilk ürünü olan Q27T1, NTSC renk alanının %90’ını kapsamakta olan geniş bir renk gamı sunmakta.

2 adet HDMI ve 1 adet DisplayPort soketi ile hem masaüstü, hem dizüstü bilgisayarlarda, hem blu-ray çalarlarda, hem de oyun konsollarında güzel bir tecrübe sunmakta. Fiyat konusunda, Q27T1 model AOC monitörler Temmuz 2019 ayından itibaren 349 dolarlık fiyat etiketi ile satılacak. U32U1 modeli ise, 2019 yılının ilerleyen tarihlerinde piyasaya sürülecek. Monitörlerin nasıl göründüğünü, haberimiz içerisindeki galerimizden öğrenebilirsiniz. İlk görselde U32U1 modelini, diğer görselde Q27T1 modelini paylaştık. Hemen aşağıdaki galerimizde ise, daha fazlasını bulabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.