Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 17.12.2016

Yanlışlıkla sızdırılan güncellemenin sorumlusu ise bizzat Capcom!

street_fighter_5_alex-8-600x338

Capcom'ın Street Fighter 5 için 20 Aralık 2016'da büyük bir güncelleme yayımlayacağı ve bu güncelleme ile oyunu 2017'ye hazırlayarak büyük denge değişiklikleri yapması bekleniyordu. Capcom kanadında yaşanan hareketlilik, güncellemenin biraz erken yayımlanmasına sebep oldu.

Steam'in parola korumalı test sunucularına aktarılan ve test edilmek istenen Street Fighter 5 güncellemesi, Capcom'ın yanlışlığı sonucu parolasız olunca oyuncular da hemen indirmeye başlamış. Şuan için yeniden parola koruması eklenen güncelleme, çoktan NeoGAF forumlarında dolaşmaya başladı. Öncelikle oyunu devamlı yarıda bırakıp çıkan agresif oyuncular için olumsuz bir profil simgesi, düzenli olarak oyununu oynayıp bitiren kullanıcılar için de olumlu bir profil simgesi oyuna eklenmiş. Bununla birlikte diğer yeni özellikler; eğitim sırasında, gerçek bir oyuncuya karşı iken veya rekabetçi maçlarda ve geçici maçlarda müzik parçasını değiştirme özelliği. Herhangi bir karakterin veya sahnenin temasını seçebileceksiniz. Son olarak menünün metin ve simgelerinde de değişiklikler var.

Street Fighter 5, 16 Şubat 2016'da PC ve PS4 için yayımlandı. Ayrıca 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de gelecek yeni yapımları ise buradan öğrenebilirsiniz. VG247 Türkiye’yi Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.