Strateji İle Tarihe Adınızı Yazdırın! – Bölüm 1 (World in Conflict)

Strateji İle Tarihe Adınızı Yazdırın! – Bölüm 1 (World in Conflict)

En iyi savunma saldırıdır!

Sovyetler Birliği! Karl Marx’ın sosyalizm görüşünü benimseyip sonrasında bunu komünizme çevirerek Sovyet Rusya’yı ve zamanla dünyanın gelmiş geçmiş en korkunç diktatörlüklerinden birine dönüşen Sovyetler Birliği’ni kuran Ruslar dünyayı defalarca yok edebilecek kapasiteye sahip bir ordu oluşturmuşlardır.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Dünya tarihine “Soğuk Savaş” olarak geçen dönemin en önemli aktörleri Sovyet Rusya ve ABD’dir. Bu iki süper güç, dünyanın yok olmaması adına sahip oldukları silahları ve orduları birbirleri ile savaşmak için kullanmamışlardır. Yaşanmış gerçeklik budur; peki ya kullansalardı!

wallpaper_world_in_conflict_soviet_assaultUbisoft ve Massive Entertainment Soğuk Savaş senaryosunu bir ileri safhaya taşımış ve III. Dünya Savaşı’nı bizlere çok gerçekçi bir şekilde yansıtmayı kendilerine görev edinmişlerdir, sonuçlara bakılırsa da biz strateji çılgınlarına göre gayet başarılı olmuşlardır.

Oyundaki gerçekçilik ve tarihe bağlılık bizleri etkileyen kısımlardan biri olmuştur. Sovyetler Birliği 1980ler itibariyle çözülme dönemine girse de, askeri gücü dünya üzerinde kıyaslanamayacak ve nükleer silah kapasitesiyle tüm dünyayı cehenneme çevirebilecek durumdaydı. ABD aynı durumda olsa da, her iki devlette saldırgan bir politika izliyordu, kısacası bu kadar silahlanma sonrası savaş çıkmaması bizler için bir mucize olmuştur. Oyunda ise bu gerçekçilik tek bir yönden değiştirilmiştir; o da III. Dünya Savaşı’nın başlamasıdır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.