Steam’in en kötü oyununun ikincisi, Bad Rats Show çıktı!

Steam’in en kötü oyununun ikincisi, Bad Rats Show çıktı!

Sanki ilki çok iyiymiş gibi.

Steam’de çok vakit geçirenler biliyorlardır fakat, bilmeyenler için hatırlatalım. Bad Rats isimli oyun, Steam’in en kötü oyunu. En azından oyuncu topluluğu için. Oyunun aldığı güzel eleştiri puanları sizi aldatmasın. Oradaki notlar tamamen “troll” amaçlı. Zaten arkadaşınıza şaka amaçlı hediye ettiğiniz bir oyunun notları neden kötü olsun ki? İşte bu oyunun devamı olan Bad Rats Show, orijinalinden 7 yıl sonra bizlerle.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

badrats

Bad Rats; isminden de anlaşılacağı gibi, farelerin kedilerden intikam almaya çalıştığı bir oyun. Bunu da 90’ların fizik bulmaca oyunları mekanikleriyle yapıyor. Oyun mizahi olarak hakikaten üst seviyede. Özellikle kara mizah ve abartılı mizah sevenler için ideal. “E o zaman bu oyunun nesi kötü?” dediğinizi duyar gibi oluyoruz. Bad Rats; bir fizik bulmaca oyunu. Yani, belli eşyaları ve fizik kurallarını kullanarak, düşmanımız olan kediyi öldürmeye çalışıyoruz. Ancak, oyunun fizik motoru ancak bir hesap makinesi kadar güçlü.

Oyunun geliştiricisi Invent4 Entertainment ise oyunun şu anki durumundan oldukça memnun. Invent4 Entertainment’tan Augusto Bullow, oyunlarını şu şekilde savunuyor: “Bad Rats, eğlenceli bir oyun olması için yapıldı ve insanlar oynarken gülüyorlarsa bizim için bir sorun yok. Eklemem gerekiyor ki; Bad Rats oyuncularının sadece %5’i oyunun gerçek anlamını tam anlamıyla kavrıyor. İstatistikler burada bitmiyor. Süper kesinlikteki ölçümlerimiz gösteriyor ki, tüm oyuncuların; %5’i tam anlamıyla oyunu anlıyor, %90’ı ise amaç kedileri öldürmek olduğu için oyundan nefret ediyor, %1o’u oyun Brezilya’da geliştirildiği için sevmiyor, %10-20’si daha oyunu oynamadan nefret ediyor, kalan %30 da en sevdikleri YouTuber oyun hakkında ne söylerse onu söylüyor. Evet, istatistiklerin %100’ü geçtiğinin farkındayım fakat, eğer konu Bad Rats ise her şeye izin vardır.”

Oyunun yapımcılarından Augusto Bullow’un mizah anlayışından, oyunun nasıl bir mizah barındırdığını hayal etmeyi size bırakıyoruz. Orijinalinden 7 yıl sonra Bad Rats Show ismiyle ikincisi çıkmış olan oyun, yenilenmiş grafiklere ve daha fazla vahşete sahip. Şu anda indirimde olan oyuna, 8.50 TL fiyat etiketiyle Steam üzerinden ulaşabilirsiniz. Oyun hakkında daha fazla fikir edinmek için de aşağıdaki fragmanı izleyebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.