Türkiye

Steam yaz indirimleri için 10 değerli tavsiye!

Steam yaz indirimleri için 10 değerli tavsiye!

Steam yaz indirimleri bütün hızıyla başladı. Koşun!

[buy_game url=”http://go.leadergamer.com.tr/xe9fp” baslik=” 25 lira değerindeki Steam Cüzdan kodu, 25 liradan Voidu’da satışta!” resim=”https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/voidu/cdn/large_bhc2iiftpLB2VQSxjZwD5iTK1kIn2Gbs.jpg”]

Steam yaz indirimleri her yıl bir kere kapımızı çalıyor ve bize tüm paramızı harcatıyor. Steam üzerinde satılmakta olan oyunlarda büyük fiyat düşüşlerine gidilen Steam yaz indirimleri etkinliğini maksimum verimle sonlandırabilmeniz için 10 adet altın değerinde tavsiyemiz var.

Steam yaz indirimleri

Oynamayı düşündüğünüz oyunları alın.

Biliyoruz, Steam yaz indirimleri sırasındaki o düşük fiyatları görünce içinizden hepsini almak geçiyor. Steam envanterinizdeki oyun sayısını arttırma ve bir koleksiyon oluşturma isteği içinizi kemiriyor. Arkadaşınız tavsiye etti diye hiç incelemeden bir oyunu satın almak akıl işi olmasa gerek. Unutmayın; eğer iki gün sonra o çok beklediğiniz oyunu alabilmek istiyorsanız, sadece oynayacağınızı düşündüğünüz oyunları alın. Oynamadığı bir oyunu kim ne yapsın!

İstek listenizi hazırlayın.

Paranız hazır, mağazaya girdiniz fakat hangi oyunu alacağınızı hatırlamıyorsunuz ve yarın sabah Steam yaz indirimleri etkinliğinde karşılaştığınız o indirim sona eriyor. Bu seneryo ile karşı karşıya gelmemek için almayı düşündüğünüz oyunları istek listenize kaydedin. İstek listenizde kayıtlı olan oyunlar indirime girdiğinde bir bildirim alacaksınız. Bu sayede hem istediğiniz oyunun indirime girdiğini öğrenecek, hem de hangi oyunu satın almanız gerektiğini hatırlayacaksınız. İstek listeniz, cüzdanınızdan sonra en büyük dostunuz.

Beklentilerinizi iyi ayarlayın.

Beklentilerinizi, almayı düşündüğünüz oyuna göre ayarlamayı unutmayın. Mesela, Tom Clancy’s The Division gibi yüksek bütçeli bir oyunun indirimini bekliyorsanız onlarca lira indirime gireceğini hesaplamayın. Yaz indirimlerinde yüksek bütçeli oyunlarda da büyük indirimler var elbet, fakat bu çok sık değil. İndirimler bittiğinde üzülmemek istiyorsanız beklentilerinizi önceden yüksek veya düşük tutun. Bazı oyunlar %50, bazısı ise %5 indirime girer…

Tarihlere dikkat edin.

Alacağınız oyunun bir anda fırsatlar sayfasından yok olduğunu görmek istemezsiniz değil mi? O zaman indirimlerin tarihlerine kesinlikle önem vermeniz gerekiyor. Yaz indirimlerinde pek çok oyun büyük indirimlere giriyor ve bunları kaçırmamak için tarihlerini takip etmek birinci önceliğiniz çünkü hiçbir indirim sonsuza kadar sürmüyor.

Fikir alışverişi yapın.

İster arkadaşınız olsun ister bir tanıdığınız mutlaka insanlarla en yeni indirimler hakkında konuşun. Herkesin sizden başka bir bildiği vardır. Oyunların vereceğiniz paranın karşılığını verip vermeyeceğini oynamadan anlamanın ilk yolu daha önce oynamış olan tanıdıklarınıza sormak. Bu yüzden indirimdeki bir oyunu satın almadan önce mutlaka bir tanıdığınıza danışın ve oyun hakkında bilgi alın, paranızı çöpe atmayın.

Sabırlı olun.

İstediğim oyun indirime girmemiş, o zaman bende başka oyun alırım demeyin. Yaz indirimleri yaklaşık 10 gün civarı sürecek ve beklediğiniz oyunun indirime girme ihtimali çok yüksek. Bu yüzden umudunuzu kesip ilk günden paranızı harcamayın. Eğer ilk günden paranızı harcarsanız, daha sonra başka bir oyunun arkasından üzülmekle yetinebilirsiniz.

Sisteminizi kafaya takmayın.

Bilgisayarınızın özellikleri alacağınız oyuna yetmiyor olabilir, fakat bunu bir engel olarak görmeyin. Bilgisayarınızı her zaman değiştirebilir veya ona yeni parçalar alabilirsiniz. Steam dijital bir platform olduğu için oyununuz her zaman orada kalacak. İster iki sene sonra yeni bir dizüstü bilgisayar alın, ister bu kış aylarında yeni bir ekran kartı takın oyunu satın almış olduğunuz sürece onu oynayabileceksiniz. Unutmayın; bir daha o fiyata bulamayabilirsiniz, seneye bile.

Önceliklerinize karar verin.

Her zaman önceliği kısa süreli indirimlere vermelisiniz. Bu indirimler kısa süreliğine büyük fiyat düşüşlerini içerebilirler. Yani bir yıldır beklediğiniz bir oyunun indirimi sadece 12 saatliğine geçerli olabilir. İkinci öncelik olarak ise günlük indirimleri kontrol etmeyi unutmayın. Kısa süreli indirimlerde genellikle kaliteli oyunların ani fiyat düşüşleri olur. Bunlar bizim tavsiyelerimiz, siz kendi önceliklerinize karar verip planlı bir şekilde hareket edin.

Steam cüzdanınızı kullanın.

İndirimde harcayacak paranız yoksa üzülmeyin. Oyunlardan kazandığınız eşyalarınızı, koleksiyon kartlarınızı satarak Steam cüzdanınıza para ekleyebilir ve o parayı indirime girmiş sevdiğiniz bir oyunu almak için kullanabilirsiniz.

Sadece ana sayfa ile yetinmeyin.

Pek çok güzel oyun sizleri ara sayfalarda bekliyor olabilir. Örneğin daha önce hiç görmediğiniz bir oyuna denk gelip oynanış videosunu izledikten sonra gayet uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Ana sayfadaki oyunlar genellikle en çok tercih edilen oyunlar olur. Herkesin tercih etmesi sizin de tercih edeceğiniz anlamına gelmez. Biraz zaman ayırın ve diğer oyunları da inceleyin. Bu sayede kendi rotanızı çizmiş olursunuz.

Steam yaz indirimleri

Steam yaz indirimleriyle ilgili bizim verebileceğimiz tavsiyeler bu kadar. Siz kendi planınızı yapmayı ve kendi rotanızı çizmeyi sakın unutmayın. Bu tavsiyeleri kullanarak Steam yaz indirimlerinden hem istediğiniz oyunları alabilir hem de paranızı cebinizde tutabilirsiniz, Steam mağazası için buraya tıklayabilirsiniz. Eğer bir düşünceniz varsa yorumlarda belirtmekten çekinmeyin!

[buy_game url=”http://go.leadergamer.com.tr/xe9fp” baslik=”Steam Cüzdan kodları 3 liradan, 300 liraya kadar Voidu’da satışta!” resim=”https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/voidu/cdn/large_fpuZz8HK3iuxBggAcg1PqIelEsWnm4ys.jpg”]

Yorumlar (1)

Bir Cevap Yazın

  1. Leqolas dedi ki:

    150 teleyi bitirdim bunu okuyunca içim burkuldu.Ama çok üzülmem sanırım bi skyrimin dlclerini alamadım o.