Steam, yasa dışı bir şey olmadığı sürece, oyunlara yasak getirmeyecek

Steam, yasa dışı bir şey olmadığı sürece, oyunlara yasak getirmeyecek

Cinsel içerikli oyunlara da izin verilir mi dersiniz?

Günümüzün en sık kullanılan dijital oyun platformlarından biri olan Steam, yakın bir zamanda bir blog yazısı paylaştı. Paylaşılan blog yazısının başlığı ve konusu, “Mağazada kim olacak?” sorusu oldu. Bu başlık üzerinden, mağaza üzerinde hangi oyunların bulunacağı ve hangi oyunlara yasak getirileceği konusunda açıklamalar yapıldı. Görünüşe göre, eğer oyun yasa dışı değilse ve troll diye tabir edilen şaka veya dalga unsurları içeriyorsa, Steam yetkilileri oyunun varlığına, “Dur!” diyecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Steam, yasa dışı bir şey olmadığı sürece, oyunlara yasak getirmeyecek

Steam üzerinde cinsel içerikli oyunlara yasak getirilecek mi?

Steam üzerinde paylaşılan yazıda, “Bu prensiple birlikte, yasa dışı veya şaka amaçlı olduğuna karar verdiğimiz şeyler dışındaki her şeye mağaza üzerinde izin verme kararı aldık.” diyerek asıl noktayı koydu. Asıl geriye kalan soru ise, mağaza üzerinde cinsel içerikli oyunlara yer verilip verilmeyeceği oldu. Fakat, alınan kararın açıklamasına göz gezdirdiğimizde, cinsel içerikli oyunlardan da söz edilen bir kısım dikkat çekiyor.

Yapılan açıklamada dikkat çeken, “Meydan okuyan şey, öyle basit bir şekilde mağaza üzerinde cinsel ve şiddet içerikli oyunların bulunup bulunmaması ile ilgili değil. Bunun yerine, mağaza üzerinde politik, cinsel, ırkçı, cinsiyet, şiddet, kimlik gibi çeşitli kontrollü başlığın bulunması ile ilgili.” dedi. Bu cümlelerin ardından ise, yasa dışı ve şaka amaçlı olmayan bütün içeriklere izin vereceklerini söylediler. Açıkçasını sorarsanız, ekip bütün başlıklara izin verecekmiş gibi görünüyor fakat aynı zamanda net bir şey de söylemiyor. Sizin bu durum hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.