Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 09.01.2021

Steam ekibi, PS5 veya Xbox Series X ile Xbox Series S konsol sahiplerini sevindirecek bir adım attı. Eğer sizin de evinizde PS5 veya Xbox Series X ile Xbox Series S konsollarından biri varsa ve elinizde olan kontrolcüsü ile PC’de oyun oynamak istiyorsanız, Valve ekibi sizi destekliyor demektir. Zira Valve ekibi, Steam için PS5 ve Xbox Series X ile Xbox Series S kontrolcü desteği getirdi.

Valve, Steam için PS5 ve Xbox Series X ile Xbox Series S kontrolcü desteğini sundu

Eğer Xbox Series X veya Xbox Series S kontrolcüsü varsa elinizde, paylaşma tuşunu dahi bir şeyler için kullanabilirsiniz demektir. Dahası da, 4 kontrolcüden daha fazlasını da kullanabilirsiniz Steam’de. Windows.Gaming.Input API ile birlikte, tetik titreşimi de destekleniyor. Tuşları da dilediğiniz gibi atayabiliyorsunuz.

PS5 kontrolcüsü kullanıyorsanız, bazı DualSense özellikleri henüz kullanılmıyor. Fakat Valve ekibi, kontrolcünün LED ayarlarını değiştirebileceğiniz bir güncelleme getirdi. LED’i artık açabilir, kapatabilir ya da birden fazla DualSense bağlıysa yanmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.