Steam Piknik İndirimi 2016 baya karlı geçmiş

Steam Piknik İndirimi 2016 baya karlı geçmiş

Biz de mi bu işe girsek?

Çoğumuz beklediğimiz oyunları almak için indirim dönemlerini bekliyoruz. Steam Piknik İndirimi 2016 da bu dönemlerden büyüklüğü ve zamanı itibarıyla en önemlisi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

twitter

SteamSpy Twitter hesabının sağladığı istatistiklere göre 2016 yılının Steam Piknik İndirimi 2016, 2015 senesindekine göre çok daha karlı geçmiş. SteamSpy’ın bu iddiaları desteklemek için sunduğu rakamlar ise oldukça ilginç. Bu istatistiklere göre geçtiğimiz yıl indirim döneminde 160 milyon dolar değerinde satış yapılırken, bu sene bu sayı 236 milyon dolar değerini görmüş. Ayrıca geçen dönem 33 milyon adet oyun satılırken, bu sene bu sayı 37 milyon adet oyun satılmış. Bize göre, iki sene arasındaki 76 milyon dolar değerindeki 4 milyon oyunluk fark, oyun endüstrisinin ne hızda geliştiğini anlatıyor. Her geçen gün daha fazla oyuncu orijinal oyun oynamak istiyor. Bu sayı arttıkça dolayısıyla endüstri içinde dolaşan para artıyor. Bu da daha fazla oyun yapımcısını gaza getiriyor ve daha çok oyun yapılıyor.

“Allah bereket versin.” diyor ve Gabe Newell ya da namıdiğer Lord Gaben’e göz kırparak ekliyoruz; “Azıcık bizi de gör be hocam!”

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.