Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ertuğrul Emanet, Editör Yazım tarihi: 28.01.2021

Özellikle 2019 yılındaki The Game Awards töreniyle iş birliği içinde olan Steam oyun festivali oldukça dikkat çekmişti. 2020 içerisinde de yapılan bu festivaller oyuncuların beğenisini oldukça kazandı ve tıpkı Steam indirimleri gibi çok beklenen bir etkinlik olmaya başladı. Bilmeyenleriniz için bu festivalleri; 1 hafta boyunca yeni çıkacak oyunlardan sayısız demolar deneyebildiğiniz ve gelecek yapımlar hakkında bilgi sahibi olabildiğiniz bir süreç olarak özetleyebiliriz.

Bu sene ki ilk festival ise Türk saati ile 3 Şubat 2021 saat 21:00’de başlayacak ve 9 Şubat saat 21:00’de sona erecek. 2021’in ilk Steam oyun festivali 500’den fazla oynaması ücretsiz demo içerecek. İçlerinde gerçekten çok değerli bağımsız oyunları da bulabileceğiniz demoları, didik didik etmenizi öneririz. Paylaşılacak demoların yanı sıra, bu oyunların sayfalarında geliştirici ekiplerde canlı yayınlarda olacak ve çeşitli sorulara cevap verecek. Tüm bu kutlama havasındaki haftanın başlangıcında ise Valve kendi şovunun açılışını yapacak. Dileyenler bu canlı yayını Steam’in etkinlik sayfası üzerinden ya da Twitch’ten izleyebilecek.

Steam bu festivalin yaklaşmasıyla kendi Youtube sayfasından bir videoda paylaştı. Genel olarak etkinliğin işleyişinden örnekler olan bu video daha önce hiç bir Steam oyun festivaline bakmamış okurlarımız için yararlı olabilir. Dileyenler de buradan 3 Şubat’taki festival için anımsatıcı kurabilir ve etkinliğin detaylarını inceleyebilir. Sayısız oyundan demolar paylaşılana kadar sizleri Steam’in paylaştığı video ile baş başa bırakıyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.