Steam mağazasında gizli bir oyun olduğunu biliyor muydunuz?

Steam mağazasında gizli bir oyun olduğunu biliyor muydunuz?

Oyunun boyutu ise 10 MB.

Steam‘in mağaza sayfasında bulunmayan bir oyun olan Spacewar, her gün binlerce oyuncu tarafından oynanıyor. Oyunu oynamak ise aslında çok basit, fakat tahmin edebileceğiniz üzere çok gizli. Ayrıca, “Spacewar” ismi çok da yabancı gelmemiştir muhtemelen. 1962 yılında geliştirilmiş bir yapım olan Spacewar!, bayağı ismi bilindik bir oyun.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Steam Spacewar

Spacewar!, ciddi anlamda çok basit bir tasarımı olan uzay savaşı oyunu. Gemiler küçük üçgenler tarafından temsil ediliyor. Valve ise bu oyunun kendi sürümlerini, geliştiricilerin başarımlar ve Steam Workshop gibi Steamworks özelliklerini deneyebilmeleri için geliştirdi. Eğer siz de oyunu çok merak ediyorsanız, oyunu nasıl oynayacağınızı kısaca anlatmaya çalışalım.

Steam‘in gizli oyununu oynamak için yapmanız gerekenler sırasıyla, Windows ve R tuşlarına basarak, “Çalıştır” isimli pencereyi açmak. Pencere açıldıktan sonra oradaki kutucuğa, “steam://run/480” yazmak. Bunu yazdıysanız eğer enter tuşuna basmanız veya fareniz ile tamam tuşuna tıklamanız yeterli. Hemen ardından bir Steam penceresi açılacakve bu pencerede Spacewar’ın indirme ayarları bulunuyor. 10 MB gibi bir indirmenin ardından oyunu rahatlıkla açıp oynayabilirsiniz.

Umarız ki bol bol eğlenir ve tadını çıkarabilirsiniz, artık bu tarihi eser sayılabilecek oyunun. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.