Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 12.12.2017

Geçen birkaç hafta boyunca küçük bir grup ile birlikte gerçekleştirdiğimiz betadan sonra Steam Küratörler sistemine getirdiğimiz en son güncellemeyi duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Bu güncelleme oyuncular, küratörler ve oyun geliştiricileri için iyileştirmeler içeriyor. Kısaca: Tanıdığınız ve güvendiğiniz Steam Küratörlerini bulmayı ve takip etmeyi daha kolay hale getirdik. Küratörlere Steam’den alışveriş yapma deneyimini geliştirebilecekleri daha fazla imkân sağladık. Geliştiricilerin, Steam Küratörleri ile iletişime geçebilecekleri daha iyi araçlar yarattık. Steam Küratörleri Güncelleme Anonsu sayfasına giderek, getirilen yeni özelliklerin özetini okuyabilirsiniz. Steam Küratörler sisteminin neden önemli olduğu ve birkaç Steam Küratörünü takip etmenin neden yararlı olacağı hakkındaki görüşlerimiz için lütfen okumaya devam edin.

Steam Küratörler ile Steam'de keşif yapmanız kolaylaşıyor

Neden Steam Küratörler?

Steam Küratörler sistemi, size Steam’de alışveriş yapma deneyiminize katkı sağlayabilecek kişi ve organizasyon seçenekleri sunmayı amaçlar. Hangi oyunların paranızı harcamaya değeceği konusunda fikir aldığınız YouTube içerik üreticileri, gazeteciler, yayıncılar gibi kişiler veya çevrim içi topluluklar halihazırda bulunmaktadır. Steam Küratörler’i, takip ettiğiniz farklı fikir ve zevklere sahip kişilerin, Steam’de gördüğünüz oyunları ve oyunlar hakkındaki bilgileri etkileyerek alışveriş deneyiminizi geliştirebileceği bir yer haline getirdik.

Örneğin: PC Gamer tarafından yazılan detaylı incelemeleri okumaktan veya Extra Credits tarafından yayınlanan videolu incelemeleri izlemekten zevk alabilirsiniz. RPG Watch’un seçtiği başarılı rol yapma oyunlarından keyif alabilir ya da Framerate Police’in 30 FPS ile sınırlandırılmış oyunlar ve bu sınırın nasıl kaldırılabileceği yönündeki tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Ya da bizim gibi Critiquing Doge tarafından yazılan kısa ama mizahi yönü yüksek incelemeleri okumaktan hoşlanabilirsiniz. Aklınıza gelebilecek her oyun türünü, Steam’de mevcut olan tüm diller için bulabileceğiniz bir Steam Küratörü bulunmaktadır. Oyun zevkiniz her ne yönde olursa olsun ve hangi dili konuşuyor olursanız olun, alışveriş deneyiminize katkı sağlayabilecek en az birkaç Steam Küratörü bulabilirsiniz.

Neden Bir Küratörü Takip Etmelisiniz?

Steam’de yer alan Küratörleri takip ederek yalnızca bu küratörlerin önerilerini Steam Mağazasında (ana sayfanın en üst kısmında ve etiket ile tür sayfalarının üst kısımlarında) görmekle kalmayacak, aynı zamanda her bir küratörün kişiselleştirilmiş Steam sayfalarını ve inceledikleri tüm oyunları da görebileceksiniz. Örneğin Küratörler için oyun listeleri yaratabilecekleri ve hangi listelerin sayfalarında öne çıkarılacağını seçebilecekleri yeni araçlar yarattık. Bazı Steam Küratörleri oynadıkları oyunlar hakkında videolu incelemeler üretmekte ve artık siz de bu videoları doğrudan Steam üzerinden görüntüleyebileceksiniz.

Peki, Ya Başka?

Küratörleri takip eden oyuncular için yaptığımız birkaç iyileştirmenin yanında, sistemin Steam Küratörleri ve küratörlerle iletişim kurmak isteyen oyun geliştiricileri için daha iyi çalışmasını sağlamak adına yoğun çaba sarf ettik. Küratörlerin Steam sayfalarını kişiselleştirebilmeleri için daha fazla seçenek ve yaptıkları incelemelerin, oyuncuları ne yönde etkilediğini görebilecekleri daha çok bilgi ekledik. Ayrıca oyun geliştiricilerinin, oyunlarının bir kopyasını doğrudan Steam üzerinden Küratörlere gönderebilecekleri Küratör Bağlantısı adını verdiğimiz yeni bir sistem geliştirdik.

Kaynak: Steam

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.