Steam kullanıcılarının çoğu, NVIDIA tercih etmeye devam ediyor

Steam kullanıcılarının çoğu, NVIDIA tercih etmeye devam ediyor

Windows 10'un yükselişi durmuş gibi görünüyor.

Masaüstü bilgisayarlarla birlikte yükselişe geçen NVIDIA, oyuncular arasında durdurulamaz bir üne sahip ve yükselişi devam ediyor. AMD hangi hamleyi yaparsa yapsın, oyuncuların tercihi NVIDIA yönünde olacak gibi görünüyor. Bunları kendimize göre söylemiyoruz, Valve tarafından paylaşılan en son Steam kullanıcı anketinin sonuçlarına göre söylüyoruz.

Steam

Ağustos ayının verileriyle karşılaştırmak gerekirse, NVIDIA tercih edenlerin oranı %0.24 artarken; AMD tercih edenlerin oranı %0.38 azalmış. AMD tarafından yapılan hamlelerin yetersiz kaldığını ve şirketin biraz daha çabalaması gerektiğini buradan görüyoruz. Söylemeden geçmeyelim, Intel GPU kullananların oranı Ağustos ayına göre %0.14 artış göstererek %17.7’ye ulaştı. İşletim sistemlerinden bahsetmek gerekirse, Ağustos ayına göre %0.16’lık bir düşüş yaşayan Windows 10’un yükselişinin durduğunu söyleyebiliriz.

İşlemci cephesinde ise işler her zaman olduğu gibi Intel lehine ilerliyor. Ankete katılan kullanıcıların %77.77’si tarafından tercih edilen Intel, Ağustos ayına göre %0.37’lik bir yükseliş yaşamış. Kullanıcıların %22.23’ünün tercihi olan AMD ise %0.37’lik bir düşüş ile kötü gidişatını sürdürüyor. Sanal gerçeklik cihazlarında ise kullanıcıların %59.8’ine sahip olan HTC Vive, liderlik koltuğuna rahatlıkla oturuyor. Sisteminizi ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın