Steam indirme sayfaları daha iyi bir görünüme kavuşacak

Steam indirme sayfaları daha iyi bir görünüme kavuşacak

Görünüşe göre Valve, Steam indirme sayfalarını güncellemeyi planlıyor.

Steam uzun yıllardan beri PC oyunculuğunun kalbinin attığı platform. Fakat zaman geçtikçe platformun bazı kısımlarının elden geçmesi elzem duruma geliyor. Görünüşe göre Valve bunun farkında ve bir sonraki güncellemeyle Steam indirme sayfaları daha  gelişmiş bir görünüme sahip olacak. Firma halihazırda platformun diğer sayfalarını ve bileşenlerini kademeli olarak güncelledi. Mesela 2019 yılında kütüphane için önemli bir güncelleme gelmişti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Steam indirme sayfaları daha iyi bir görünüme kavuşacak

Kodlara göre Steam indirme sayfaları güncellenecek

Steam Database sayfasından yetkili Pavel Djundik’e göre Steam son Beta güncellemesine indirilenler sayfasıyla ilgili bir kod ekledi. Biz de Steam’in bu güncelleme planını tıpkı SteamPal el konsolu planını öğrendiğimiz şekilde öğrenmiş olduk. Aslına bakarsak indirilenler sayfası genel anlamda temel düzenini koruyacak. Sayfanın yapılacak ufak dokunuşlarla daha iyi bir görünüme sahip olması planlanıyor. Yukarıda yeni indirilenler sayfasının nasıl görüneceğine dair görseli bulabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Görünüşe göre indirme sayfaları Steam’in genel tasarımına daha uygun, keskin bir sanat tarzına sahip olacak. Aynı zamanda sayfa eski halinde olduğu gibi anlık ve en yüksek indirme hızı, disk kullanımı ve toplam indirme boyutu gibi bilgileri göstermeye devam edecek. Bunun yanında eğer bir indirme hızı limitiniz varsa bunu da Steam indirme sayfaları aracılığıyla görebileceksiniz. Yani anlayacağımız, planlanan bu güncelleme daha çok sayfanın görselliğiyle ilgili ve işlevsel olarak çok fazla bir yenilik vadetmiyor. Pavel Djundik’e göre eğer sayfanın yeni görünümünü merak ediyorsanız, steam://nav/library/downloads bağlantısından ulaşabilirsiniz. Fakat sayfa herkes için doğru bir şekilde görüntülenmeyebilir. Bunu da belirtmek de fayda var.

Öte yandan Pavel Djundik, Steam’in oldukça eski görünen ve görsel bir güncellemeye ihtiyaç duyan Steam, Ayarlar sayfası için de bir güncelleme üzerinde çalıştığını ekledi. Yani Valve bu aralar Steam’i daha bütüncül ve modern bir görünüme kavuşturacak güncellemeler üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Kodlarda ortaya çıkan bu güncelleme planının yakın zamanda resmi ağızlardan da duyurulacağını öngörüyoruz. Bu duyuru biz oyuncuları ne kadar heyecanlandırır bilinmez ama en azından özellikle PC oyuncuları tarafından sıklıkla kullanılan platformun daha iyi bir görünüme sahip olması önemli diye düşünüyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.