Steam üzerinden hediye gönderme sistemi değişiyor

Steam üzerinden hediye gönderme sistemi değişiyor

Oyuncular, bu değişimden hiç memnun kalmayacak.

Steam, bugün yaptığı yeni bir duyuru ile hediye gönderme sistemini değiştirdi. Öncelikle değişen en basit ve en olumlu şeyden bahsedelim: Zamanlanmış hediye gönderimi. Artık hediyenizi, hemen değil de, birkaç hafta sonra göndermek istediğiniz zaman, daha basit, kısa ve sorunsuz bir şekilde bunu yapabileceksiniz. Oyunu, hediye olarak satın alacaksınız, arkadaşınızı seçeneceksiniz ve ne zaman gönderileceğini seçeceksiniz. Geri kalanını Steam halledecek. Bu sistem, önceden oldukça sorunluydu fakat açıklamalara bakacak olursak, pek bir sorun kalmadı zamanlanmış hediye gönderiminde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Steam üzerinden hediye gönderme sistemi değişiyor

Tabii bir de hediye gönderdiğiniz arkadaşınızın, hediyeyi kabul etmeme durumu var. Eski sistemde, arkadaşınız, sizin gönderdiğiniz hediyeyi kabul etmediği zaman, satın almış o hediye sizin envanterinize geri dönüyordu. Bu durumda, hediyeye boşa para harcamış oluyordunuz çünkü geri iade veremiyordunuz. Yeni sistem ile, eğer satın almış olduğunuz hediye, hediye gönderdiğiniz kişi tarafından kabul edilmezse, direkt olarak oyun iade edilecek sisteme ve ödediğiniz para, cebinize geri dönecek.

Son olarak, ülkeler arası hediye gönderimine de el atılıyor. Zaten bu değişim, oyuncular tarafından büyük bir tepki aldı. Bugünden itibaren sisteme giren bu değişiklik dahilinde, eğer iki ülke arasında büyük bir fiyat farkı varsa, hediye etme sistemi çalışmayacak. Mesela siz, Türkiye’den, Rusya’ya bir oyun hediye edeceksiniz. Eğer o oyunun fiyatları, bu iki ülkede de çok farklıysa, hediye etmeniz imkansız olacak, sistem izin vermeyecek. Fakat fiyat farkı az ise, hatta hiç yok ise, hediye gönderimi aktif olacak. Bu, aslında boşa hediye gönderimini engellese de, ucuza oyun almayı ne yazık ki kapatmış oluyor.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.