Menü
https://leadergamer.com.tr/yeni-amd-radeon-vega-frontier-edition-test/
Steam Direct 10 Ağustos 2017 11:15

Steam Direct sistemi başladığından beri 1000 oyun çıktı

Tabii bu 1000 oyunun hepsi de süper kaliteli şeyler değildi. Steam Direct işe yarıyor mu, biz pek emin değiliz.


Birkaç ay önce Steam Greenlight sistemi tamamen devreden kalkmıştı ve Steam Greenlight yerine Steam Direct gelmişti. Bu değişikliğin amacı, platform üzerindeki çöp oyunları temizlemekti. Peki, işe yaradı mı? Bu sorunun cevabını bizlere rakamlar verecek. Açıklanan rakamlara göre, 7 hafta önce işleme sürülen Steam Direct sistemi başladığından beri 1000 oyun çıktı. Bu sistem sayesinde herhangi bir oyun geliştiricisi, sadece 100 Dolar ödeyerek oyununu piyasaya sürebiliyordu. Bahsettiğimi bu 1000 oyun da, 7 hafta boyunca sürekli rakamı artarak sisteme eklendi. Mesela, Ağustos 2017 ilk haftasında bu sistem ile 215 oyun piyasaya sürüldü. Daha önceki haftalarda, bu rakam biraz daha düşük idi.

Steam Direct

Thomas Bidaux raporlarına göre bu rakamlar biraz fazla olabilir. Sonuçta, eski sistem varken yanlış bilmiyorsak, daha az oyun çıkıyordu. Tabii buna karşılık, Steam üzerinde artık daha az kalitesiz oyunlar görmeye başladık. Fakat bunun tek sebebi yeni sistem olamaz. Çünkü Valve, arka planda Mağaza kısmında da bazı değişiklikler yapıyor. Mesela, şüpheli oyunlar veya geliştiriciler, Mağaza sayfasında öne çıkamıyor. Bu da bizlerin kalitesiz oyunları görmemizi engelliyor olabilir.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha eski ama güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer bu oyunları oynayacak bir TV arıyorsanız, en iyi 4K Ultra HD televizyonlar yazımız sizleri bekliyor. Eğer oynayacak oyununuz bulunmuyorsa da, Humble Monthly Bundle yepyeni fırsatları ile oyuncuları bekliyor yazımıza göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör