Steam Controller 1 milyona yakın sattı

Steam Controller 1 milyona yakın sattı

Valve yine yolunu bulmuş.

Kasım 2015’te son kullanıcı için piyasaya sürülen Steam Controller, çıkışından sonraki süreçte biraz sönük kalmıştı. Kontrolcü, analistler ve cihazı deneyim etmiş kişiler tarafından pek beğenilmese de, görünüşe bakılırsa kendi kitlesini oluşturabilmiş. Gamasutra’nın haberine göre, Steam Dev Days konferansında konuşan Valve çalışanı Jeff Bellinghausen, Steam Controller’ın 2017’nin ilk çeyreğinde bir milyon satış rakamına ulaşacağını tahmin ettiklerini açıkladı.

Steam Controller

Cihazın satış rakamlarıyla ilgili beklentisini açıkladıktan sonra konuşmasına devam eden Jeff Bellinghausen, Steam Controller destekleyen oyunların Steam mağazasında reklamını yapmak istediklerini ve öne çıkarmak için yollar aradıklarını söyledi. Ayrıca kontrolcünün günlük 27 bin kullanıcısı olduğunu da belirtti. “Steam Controller ile en popüler oyunlar” adında bir listenin olacağını da ekleyen Jeff Bellinghausen, bu listeye girmiş oyunların kullanıcılar tarafından daha rahat bir şekilde keşfedilebileceğini söyledi. Firma çalışanı, kontrolcüyü destekleyen oyunları her zaman öne çıkarmayı sürdüreceklerini de belirterek konuşmasını bitirdi.

Açıkçası Valve’in bu stratejisini akıllıca buluyorum. Mağaza sahibi olmanın gücünü iyi bir şekilde kullanacağı görünen firma, bu sayede geliştiricilerle de sağlam bir bağ kuracak gibi. Satış rakamlarından da, kontrolcünün her ne kadar ilk etapta biraz sönük kalsa da, yavaş yavaş PC platformunda popülerleşmeye başladığını görüyoruz. Bakalım Valve, PC kanadını bu cihaz ile domine edebilecek mi?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.