Steam tarafından düzenlenecek Çin Yeni Yılı indiriminin başlangıç tarihi sızdırıldı

Steam tarafından düzenlenecek Çin Yeni Yılı indiriminin başlangıç tarihi sızdırıldı

Cüzdanlar yine acı çekecek. Hem de çok yakın bir tarihte.

Steam Kış İndirimleri ardından oyuncular yine yüksek yüksek video oyunu fiyatları ile karşılaşmaya başladı. Fakat SteamDB tarafından sızdırılan yeni bilgilere göre video oyunları çok yakın bir tarihte indirime girecek. Çünkü önümüzde Çin Yeni Yılı bulunuyor. 16 Şubat 2018 tarihinde, Cuma gününde kutlanacak olan Çin Yeni Yılı, Steam tarafından da bir indirim ile kutlanacak. SteamDB tarafından sızdırılan bilgilere göre ise bu indirimler 15 Şubat 2018 tarihinde başlayıp, 19 Şubat 2018 tarihinde sonlanacak.

Steam

Peki, bu sızdırmalara inanmalı mıyız? Bizce inanmalıyız çünkü SteamDB, adından da anlayabileceğiniz gibi sürekli olarak platformun veri bankasından bilgi çeken bir platform. Bu yüzden eğer sisteme yeni indirim ile ilgili bilgiler eklendiyse, SteamDB büyük bir rahatlıkla bunları görebilir. Eğer Valve ekibi, son dakikada bir değişiklik yapmayacaksa, bizce de indirimler bu tarihlerde başlayıp, bitecektir. 

Son olarak, sizlerin de aşağıdaki Twitter gönderisinde görebileceği gibi SteamDB, Steam Direct sistemine özel bir teşekkürde bulundu. Çünkü platformun söylediğine göre bu sistem sayesinde artık bu tip bilgiler 5 saat gibi kısa bir sürede sızabiliyor. Bu da demek oluyor ki, ekibin yeni sisteminde önemli bir boşluk var. Muhtemelen Valve ekibi, bu boşluk üzerinde çalışacaktır ama sızıntıları tamamen bitirebileceklerini zannetmiyoruz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın