Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.07.2017

Steam, uzun bir süredir hızla gelişen bir platform halini aldı ve çevreye şöyle bir göz gezdirdiğimizde resmen bu platform üzerinde hesabı olmayan 1 tek oyuncu bile yok. Özellikle ülkemizde yaşadığımız kutulu oyun bulma zorluğu ve bulsak bile fiyat etiketlerinin gereğinden fazla yüksek olması, bu dijital oyun platformunu biz oyuncular için bir ilaç haline getiriyor. Zira, %90'ları gören indirimler ile satın alabileceğiniz herhangi bir oyunu anında indirip oynayabilmek, gelecek bir tarihte çıkışını gerçekleştirecek bir oyunu önceden satın alıp sahip olduğunuz sisteme indirerek, oyun çıktığı anda oynayabilmek gibi önemli bir özellik de sunuyor.

Steam

Elbette sunulan bunca özellik sadece bizim ülkemizde değil, bütün dünyada bulunuyor. Bu sebeple Steam, oyuncu kitlesi için vazgeçilmez bir oyun platformu halini aldı. İşin en ilginç kısmı ise, haberimize konuk olan oyun platformunun aktif kullanıcı sayısı, hatırı sayılır hızda artması. Yayımlanan bir görselde ünlü dijital oyun platformunun aktif kullanıcı sayısı gösterildi. 2015 yılı içerisinde en fazla aynı anda açık olan oyuncu sayısı 8.4 milyonken, 2017 yılının rekoru 14 milyon. Sadece bu da değil, günlük aktif kullanıcı sayısı 33 milyon, aylık aktif kullanıcı sayısı ise 67 milyon. Uzun süredir piyasada olan PSN'de bile dünya genelinde 70 milyon aylık aktif kullanıcı sayısı bulunuyorken, Steam'in 67 milyona ulaşmış olması gerçekten taktir edilesi bir başarı.

Tüm bunların haricinde, En iyi Steam yaz indirimleri 2017 fırsatları yazımıza, Steam yaz indirimleri 2017 - 1 TL ile 20 TL arasındaki en iyi oyunlar yazımıza, Steam yaz indirimlerindeki en ucuz oyunlar yazımıza, En iyi PlayStation 4 oyunları yazımıza, En iyi Xbox One oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.