Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 07.01.2017

DualShock 4'ün ardından Xbox 360 ve Xbox One kontrolcüleri de Steam'e geldi!

steamxboxcopy

Steam Controller ile PC platformuna değişik bir kontrolcü deneyimi sunmaya başlayan Steam, akabinde yayımladığı güncelleme ile Sony'nin sevilen PS4 kontrolcüsü olan DualShock 4'ü de desteklemeye başlamıştı. PC oyuncularının kontrolcü konusunda bayram ettiği Steam güncellemelerinin ardından kontrolcü aşkınızı zirveye çıkaracak son bir güncelleme daha yayımlandı.

Artık Steam, bütün oyunlarda Xbox 360 ve Xbox One kontrolcülerini sorunsuz olarak destekliyor! Olay sadece bununla da sınırlı değil. Henüz beta aşamasında olan son Steam güncellemesi, platforma getirdiği yeni bir algoritma ile klavye+mouse konfigürasyonunu kontrolcülere uyarlamayı başardı. Bu sayede Sony'nin resmi DualShock 4'ü ile birlikte resmi olmayan bütün DualShock 4'ler, bütün Xbox One ve Xbox 360 kontrolcüleri, Steam Controller ve piyasadaki diğer bütün oyun kumandaları; sorunsuz bir şekilde bütün oyunlarda çalıştırılabiliyor. PC oyuncularının bu saatten sonra bayram edeceği bir gerçek!

Ayrıca, sizler için incelediğimiz PlayStation 4 Pro ve PlayStation VR incelemelerine ilgili bağlantılardan, 2017 yılında çıkacak oyunlara ise bu haberimizden ulaşabilirsiniz. VG247 Türkiye’yi Facebook, Twitter ve Youtube üzerinde takip etmeyi unutmayın!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.