Steam, 2017 yılının en çok satan ve oynanan oyunlarını yayımladı

Steam, 2017 yılının en çok satan ve oynanan oyunlarını yayımladı

Hem 2017 yılının en iyileri, hem de yılbaşı indirimleri. Daha ne isteyelim ki?

Bildiğiniz üzere Steam, günümüzün en popüler dijital oyun kütüphanelerinden biri. Hatta, belki de en popüleri, kullanıcı sayısına baktığımızda. Platform popüler olunca ve kullanıcı açısından rekorlar kıran seviyelerde olunca, PC üzerinde oyuncularla buluşan oyunların da büyük bir kısmı bu platform üzerinde çıkışını gerçekleştirdi ister istemez. Ardından, kullanıcı yorumları, incelemeleri vesaire derken, veri açısından önemli bir nokta haline geldi. Haberimiz de, Steam tarafından toplanılan ve gösterilen verilerle alakalı direkt olarak.

Steam, 2017 yılının en çok satan ve oynanan oyunlarını yayımladı

Ayrıca, Steam tarafından yayımlanan listelerdeki oyunların çoğunda da, indirimler devam ediyor!

2017 yılını sonlandırdığımız şu günlerde Steam, toplamış olduğu verilerin verdiği yetkiye dayanarak, bizlere 2017 yılının enlerini yayımladı. Enleri derken, en iyileri yani. Bu, bahsini etmiş olduğumuz en iyiler de, çok satanlar, en iyi yeni çıkanlar, en çok satan VR oyunları, en iyi erken erişim mezunları ve aynı anda en çok oynayan oyuncu sayısı olmak üzere 5 farklı kategoriden oluşuyor. Ayrıca, Steam tarafından belirtilen oyunlardaki indirimleri de incelemeden geçmemenizi tavsiye ederiz.

Steam tarafından yayımlanmış olan en çok satanlar listesinde, Grand Theft Auto V, H1Z1, Rocket League, PlayerUnknown’s Battlegrounds ve The Witcher 3: Wild Hunt gibi ünlü oyunlar bulunuyor. Tabii, bu oyunlardan çok daha fazlası mevcut. Liste uzun, fakat 4 farklı kategoride olduğu için, rahatça oyunlarınızı seçebilirsiniz. Yukarıdan aşağıya doğru, platin, altın, gümüş ve bronz kategorilerinde, bir sürü oyun incelenmeyi bekliyor.

2017 yılının enleri listelerini hazırlayan Steam ekibi, 2017 yılında çıkan en iyi oyunları da yayımladı. Bu liste ise, ay ay olarak hazırlanmış. Her ayın en iyilerini, tek tek listede görebilirsiniz. En çok satan VR oyunları listesi de, en çok satanlar listesindeki gibi platin, altın, gümüş ve bronz olmak üzere 4 farklı kategoride listelenmiş olarak karşımıza çıkıyor. Listenin platin kısmında ise, Rick and Mort: Virtual Rick-ality ve Job Simulator gibi ünlü oyunları görebiliyoruz.

Steam tarafından yayımlanan en iyi erken erişim mezunları listesi ise, yine en çok satanlar ve en çok satan VR oyunları listelerinde olduğu gibi, 4 farklı kategoride bizlere sunulmuş. Listenin platin kategorisinde, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Portal Knights ve The Long Dark gibi oyunlar bulunuyor. Aynı anda en çok oynanan oyuncu sayısı listesi de, 100.000’in üzeri, 50.000’in üzeri, 25.000’in üzeri ve 15.000’in üzeri olmak üzere 4 farklı kategoride bizlere sunulmuş. Aynı anda en çok oynayan oyuncu listesindeki oyunlar da, tamamen sürpriz olsun. Haberimize konuk olan listeleri incelemek için, buraya tıklamanız yeterli.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın