State of Decay 2 geliştiricisi, mikro ödeme ve çapraz platform hakkında konuştu

State of Decay 2 geliştiricisi, mikro ödeme ve çapraz platform hakkında konuştu

Geliştirici ekibin, mikro ödeme, ganimet kutuları, çapraz platform ve karakter yaratma özellikleri konusunda açıklamaları bulunuyor.

Bir süredir oyuncuların canını sıkmakta olan bir mevzu var. Mikro ödeme denilen illet, günümüz oyunlarını resmen sarmaşık gibi sarmış durumda ve bu da, biz oyuncuların aleyhine oluyor. Çevrim içi oyun tecrübesi sunan oyunlarda, duruma göre oyuncuların birkaç tık daha iyi eşyalara sahip olarak, bizden daha kolay bir şekilde oyunda yükselmesi gibi aptalca durumlar söz konusu. Bu durumlar nereye kadar böyle sürer, bilinmez. Fakat, en azından birtakım oyunlarda bu özelliği görmemek, bizleri bir hayli rahatlatıyor. Bu oyunlardan biri de, State of Decay 2 olacak gibi görünüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

State of Decay 2, mikro ödeme ve ganimet kutusu bulundurmayacak.

State of Decay 2 geliştiricilerinin hemen yukarıda da görebileceğiniz açıklamalarına göre, oyunda mikro ödemeler bulunmayacak. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan 30 dolarlık fiyat etiketinden sonra, yapımcıların asıl parayı mikro ödemelerden kazanılacağı düşünülüyordu, ama durum hiç de öyle değilmiş. Oyun için yayımlanacak olan ek paketler için para ödeyeceğiz elbette, fakat oyun içerisinde ganimet kutuları ve benzeri hiçbir şey bulunmayacak. En azından, resmi olarak kabul edebileceğimiz açıklamalar bu yönde.

State of Decay 2 inceleme

Sizlerle paylaşmış olduğumuz görselde, “Ayrıca duymayanlara duyurun. Hiçbir mikro ödeme planımız bulunmuyor. Fiyatından dolayı birtakım tahminlerin yürütüldüğünü biliyorum. Doğru değil. Ek paketler için ödeme yapacaksınız (diğer oyunlarda olduğu gibi), ama ganimet sandıkları, kutuları ve benzeri şeyler için bir planımız yok.” deniliyor. Ayrıca, bu güzel haberin üstüne bir de çapraz platform konusundaki sorular yanıtlandı. Yapılan açıklamalara göre, Xbox One ve PC platformları arasında çapraz platform desteklenecek. Karakter yaratma özelliği beklemememiz konusunda da açıklamalar yapıldı, ama detay verilmedi. Daha fazla detay ise, gelecek günlerde ortaya çıkacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

State of Decay 2
State of Decay 2 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.