State of Decay 2 mikro ödemeler içermeyecek

State of Decay 2 mikro ödemeler içermeyecek

Mikro ödemeler yerine, oyunda eklenti paketleri bulunacak.

Microsoft, oyuncuların ve teknoloji kullanıcılarının, en çok tanıdığı firmaların başında gelen bir markadır. Teknolojinin, hemen her bölümünde ürünler geliştiren firmanın, en büyük alanlarından birisi de video oyunları sektörü olduğu biliniyor. Xbox One konsoluna dair özel oyunların, oyuncular tarafından beklendiği de ayrı bir gerçek. Haberimizde, Xbox One ve Windows 10’a özel olarak gelecek olan State of Decay 2 için beğeni kazanan gelişmeler var.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

State of Decay 2 mikro ödemeler içermeyecek

E3 2017 sırasındaki Microsoft konferansında duyurusu yapılan State of Decay 2, özellikle Xbox One kullanıcılarında büyük heyecan dalgası oluşturmuştu. Oyunun, 25 Mayıs 2018 tarihinde piyasada olacağı haberi sızdırılmış fakat 2018 senesinde çıkacağı dışında, net bir resmi çıkış tarihi belirtilmemişti. Şimdi ise, State of Decay 2’da mikro ödeme sistemi bulunmayacağı bilgisini, bir Reddit kullanıcısının yorumları sayesinde öğreniyoruz. State of Decay 2 oyunu içindeki potansiyel mikro ödemeler hakkında yorum yapan kullanıcıya, geliştirici ekip tarafından, konuyla ilgili açıklık kazandıran bir yanıt geldi. Oyun içerisinde mikro ödeme olacağı hakkındaki olumsuz yorumlara yanıt veren ekip, verilen yanıtta, mikro ödeme sisteminin bulunmayacağı ama ek paketlerinin olduğunu belirtti.

Anlaşılacağı üzere, State of Decay 2 için mikro ödeme yöntemi ile alım bulunmayacak. Bunun yerine, içerik paketleri halinde, oyuna eklemeler yapılabilecek. Mikro ödemelerin bulunmayacak olması haberinin, özellikle oyunun çıkışını bekleyen oyuncular tarafından çok sayıda övgü aldığını da ekleyelim. Son dönemde, zaten oyunun kendisine hiç de küçük olmayan rakamlar ödenirken, ekstra ödemelerin ilave edilmesi, sıklıkla eleştiriliyordu.

Haberde belirttiğimiz üzere, Microsoft tarafından net bir tarih verilmemekle birlikte, 2018 senesi içerisinde çıkacağı bildirilen State of Decay 2, hayatta kalma türünde bir oyun olacak. Bir grup olarak hareket edilecek oyunda, kıyamet sonrası, zombi istilasına karşı verilen mücadele konu ediliyor. Oyuncular, State of Decay 2 ile hayatta kalmak için üs inşa edecek, karakterlerini geliştirecek ve kaynakları yönetecekler. Oyun, Xbox One ve Windows 10’a özel olarak piyasaya sürülecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.