State of Decay 2, şimdiden 1 milyon oyuncuya ulaştı

State of Decay 2, şimdiden 1 milyon oyuncuya ulaştı

Microsoft, aradığı başarıyı State of Decay 2 ile yakalamış olabilir.

Microsoft, bir süredir Xbox platformuna getirdiği oyunlar ile PlayStation’a özel oyunlarla yarışmaya çalışıyor. Days Gone’a rakip olarak görülen State of Decay 2, 3 gün önce çıkışını gerçekleştirerek PC ve Xbox oyuncuları ile buluştu. Microsoft tarafından bizler ile paylaşılan bilgilere göre, oyun şimdiden 1 milyon oyuncuya ulaştı.

State of Decay 2 inceleme

Undead Labs tarafından geliştirilen State of Decay 2’ye 18 Mayıs 2018 tarihinden itibaren erken erişim imkanları ile ulaşılabiliyor. Resmi olarak 22 Mayıs tarihinde çıkışını gerçekleştiren oyun, şimdiden 1 milyon oyuncuya ulaştı. Microsoft, oyunun çıkışından şu ana kadar kaydedilen verileri paylaşarak bizlere sundu.

Microsoft tarafından sunulan istatistiklere göre, oyuncular toplamda 6 milyon saat State of Decay 2 oynamışlar. Bunun yanı sıra, 3.5 milyon saat video içerik de Twitch, YouTube ve Mixer platformları üzerinden izlenilmiş. Oyun ve video içerik takibi saatlerinin toplamının 10 milyona yaklaşması, oyunun oyuncuları etkilemeyi başardığını gösteriyor.

Bunların yanı sıra, Microsoft birkaç ilginç veriyi daha oyunculara sunuyor. Oyun çıkışını gerçekleştirdiğinden beri, 675 milyon zombi öldürülmüş ve 6 milyon fişek ateşlenmiş. Bu verilerden, oyuncuların yakın dövüş ile katliam yapmayı tercih ettiklerini de çıkarabiliriz. Ortalama hayatta kalma süresi ise 3 gün olarak belirlenmiş.

State of Decay 2 satın almaya değer mi?

Bu soruyu, oyuna dair hazırladığımız incelememizde tüm detaylarıyla yanıtlamıştık. Kısaca özetlemek gerekirse, farklı ve çeşitlilik sahibi bir oynanış sunan State of Decay 2’de çok fazla hata bulunuyor. Undead Labs, bu hataların zaman içerisinde giderileceğini belirtse de oynanışı fazlasıyla etkilediğini söyleyelim.


State of Decay 2
State of Decay 2 inceleme    Haber 


Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın