Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ferhat Can Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 14.06.2021

Oyun dünyasının sevilen isimlerinden birisi olan Fallout ve Elder Scrolls gibi serilerin yapımcı ve yayıncısı Bethesda, yeni açık dünya oyunu Starfield hakkında bilgileri paylaştı. Uzun süredir beklenen bilim kurgu, uzay RPG oyunu Starfield çıkış tarihi 11 Kasım 2022. Yalnızca Xbox ve PC’ye geleceği açıklandı. Ayrıca Xbox Game Pass’e gelecek. İşte Bethesda’nın bir sonraki RPG’si hakkında bildiğimiz her şey.

Starfield çıkış tarihi 11 Kasım 2022

Bethesda ekibinin Starfield oyunu bugün Microsoft ile ortak konferansı sırasında gösterildi ve oyun içi yeni görüntüleri gösteren Bethesda ekibi yeni motorunun neler yapabileceğini gösteren yepyeni bir fragman gösterdi. Yüz yıl sonrasını konu alan hikaye, umutla ve insanlığın dünyanın sınırlarından kurtulduğunda neler yapabileceğiyle ilgili. Starfield çıkış tarihi Kasım 2022 olarak duyuruldu. Bildiğiniz üzere The Elder Scrolls 5 Skyrim oyunu da 11 Kasım 2011’de çıkmıştı.

Todd Howard’a göre ekip, insanların en az on yıl oynamak isteyeceği The Elder Scrolls 5 Skyrim gibi bir oyun tasarlamak istedi. Starfield ilk olarak E3 2018 Etkinliğinde duyurulmuştu. Tod Howard oyun için uzunca bir süredir çalıştıklarını belirtmişti. Oyunla ilgi elde ettiğimiz genel bilgiler, tamamen tek oyuncu odaklı. Herhangi birçok oyunculu mod içermeyecek. Oyunun haritası stüdyonun şimdiye kadar oluşturmuş olduğu en büyük harita. The Elder Scrolls 5 Skyrim oyununun dört katı büyüklükte. Fallout 76 oyunundan daha büyük. Ayrıca oyun PlayStation platformunda olmayacak. Bethesda, oyunla ilgili bilgilerin paylaşımı için özel bir web sayfası da hazırladı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.