Stardew Valley, PlayStation Vita platformuna geliyor

Stardew Valley, PlayStation Vita platformuna geliyor

PlayStation Vita konsolunuzda Stardew Valley oynamaya hazır mısınız?

Bir dönem oyun piyasasında oldukça etkili olan Stardew Valley, yeni platformlara açılarak oyuncular ile yeniden buluşmaya hazırlanıyor. Çok oyunculu modunun beta sürecini başarıyla tamamladığı ortaya çıkan oyunu artık her an oynayabileceksiniz. PlayStation Vita platformu için çıkış yapacak olan oyunun bu sürümü hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Stardew Valley PlayStation Vita

Eric “ConcernedApe” Barone tarafından duyurulan PS Vita çıkışı, aslına bakarsanız oldukça önemli bir haber. Aylardır hatta neredeyse yıllardır oyuncuların takdir edeceği bir güncelleme almayan el konsolu, bu oyun ile birlikte hayata geri dönebilir. Nintendo’nun Switch ile el konsolu piyasasını eline almasının ardından iyice düşüşe geçen Vita’nın Stardew Valley tarafından hedeflenmesinin sebebi oldukça açık.

Oyunun Vita sürümü ile ilgili en önemli bilgi, çapraz platform satın alma işlemine açık olacağı. Yani oyuna halihazırda PlayStation 4 konsolu üzerinde sahipseniz, tekrardan satın almanız gerekmeyecek. Aynı şekilde, oyunu PS Vita konsolu için satın aldığınız takdirde PlayStation 4 konsolunuz üzerinde de oynayabileceksiniz.

Stardew Valley PlayStation Vita sürümü çok oyunculu mod bulunduracak mı?

Oyunun bu el konsolu için çıkış yapacak olması oldukça önemli bir haber ancak eksi yanları da bulunuyor. Oyunun PlayStation Vita sürümüne sahip oyuncular arkadaşları ile oynama imkanını elde edemeyecek. Hemen üzülmeyin, nasıl olsa Stardew Valley PlayStation Vita sürümünü satın aldığınızda PS4 sürümünü de elde ediyorsunuz ve bu sürümde çok oyunculu mod desteği bulunuyor.

Stardew Valley, PlayStation Vita platformu için 22 Mayıs 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Oyunun $15 fiyat etiketi ile satışa çıkacağını da ekleyelim.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın