Starcraft II: Heart Of Swarm Ön İnceleme

Starcraft II: Heart Of Swarm Ön İnceleme

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yine bir BlizzCon geldi ve tüm fuarı ağzımız açık bir şekilde heyecanla izledik. Oyun dünyasına bomba gibi haberler veren bir fuar oldu ve tabi ki Blizzard Starcraft severlerini unutmayarak Heart of the Swarm ile ilgili yenilikleri bizlerle paylaştı.

Öncelikle hikayeden bahsetmek istiyorum.HotS oyunu bıraktığımız noktadan başlayacak. Oyunu yeni karakterler eklenmiş bir şekilde bulacağız. Kerrigan artık Queen of Blades değil ve o zamanlar yaptığı çoğu şeyi hatırlamıyor. Oyunun hikaye kısmında Kerrigan’a geçmişini hatırlamasında ve şimdi ki zamanda yardımcı olacak bir karakter gibi görünen Izsha eklenmiş.

Hikaye kısmını bir kenara bırakalım ve yeni ünitelere bir göz atalım. Terranlar için Warhound geliyor. Bu birimin şeklini açıkcası çok sevemedim. Thor adlı birimin ihtişamı ile karşılaştıranan bile ( Tabi onca oyunu Thor sayesinde kazanınca doğal olarak bir sahiplenme duygusu oluyor.). Büyüklük olarak neredeyse Thor ile aynı düzeyde olan bu ünite hız konusunda daha önde. Saldırı mesafesine gelirsek Thor ile eşit.Bana sorarsanız asla Thor’un yerini tutacak bir ünite olamaz.( Evet yine sahipleniyorum )

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Diğer bir yenilik ise Helion ünitesine gelmiş. Helionlar düşük armorları sayesinde anında savaş sahnesinden silinebilen üniteler olduklarından dolayı olsa artık “Battle Form” sayesinde daha fazla zırh ve ateş gücüne sahip olacak.Bu etrafta gezinen Helionlar bir anda Optimus Prime edasıyla robotlara dönüşebilecekler demek oluyor.

Gelelim Protosslara…Bu ırk zaten geçen oyunda da güçlüydü ancak yeni bir kaç ünite getirmek istemiş Blizzard. Hava savaşlarında Mutalisk karşıtı olarak Tempest adlı ünite geliyor. Bu ünite alan vuruşlarıyla bizi etkileyecek gibi görünüyor. Elbette kara ünitelerine karşıda etkili olacaktır diye düşünüyorum .Fakat ilk gösterimlerini izlediğim anda ağzımı açık bırakan o alan vuruşları hava ünitelerinin korkulu rüyası olacak gibi duruyor.

Replicant ise savaşları çok değişik yerlere sürükleyebilecek gibi görünüyor .Bu ünite ise oyundaki istediği üniteye dönüşebiliyor ve bunu yaparken o ünitenin upgrade özelliklerini kullanabilmesi biraz daha göz korkutucu oluyor açıkcası.Oracle ise işçi dostu bir ünite olarak tanımlanıyor.Bildiğiniz üzere oyundaki işçileri savunmak çok önemli.
Oracle ise içilere dokunmadan direk olarak minerallerini etkisiz hala getiriyor.Evet yanlış duymadınız mineralleri belli bir süreliğine etkisiz hale getirebiliyor bu ünite. Aynı zamanda binaları da belirli bir süre etkisiz hale getirebiliyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Evet işte şimdi Zergler…Uzun zamandır Ultralisklerden şikayet edip duruyoruz ve Blizzard sonunda onlara bir çare bulmuş gibi görünüyor. Çarenin adı ise “Burrow Charge”. Ultraliskler boyutları nedeniyle çoğu savaşı neredeyse berbat ediyordu. Arkada ki ünitelerin yolunu kapatması ve bunun gibi şeyler. Blizzard buna çözüm olarak bu yeteneği koymuş.Artık Ultralisklerimiz yere gömülecek ve düşman ünitesine charge ederek savaşın kaderini değiştirecek.

Ve başka bir yeni ünite.Viper! Bu ünite ise birkaç farklı yeteneğe sahip olacak. Bunlardan ilki Choke Breaker. Bu özellik belli bir alana bir duman yayıyor ve içinde bulunan ünitelerin saldırı mesafesini düşürüyor. Bu sayede bir çok ünitemiz onlara yaklaşmadan ölmüş olmuyor.Doğru kullanıldığı zaman çok işe yarayacak bir yeteneğe benziyor. Bir diğer özelliği ise üniteyi kendine çekmesi. Bu sayede sizden yukarıda yer almış bir üniteyi savaşın ortasına çekebiliyor. Ve bir diğer ünite ise Swarm Host. Bu ünite yere gömülüyor ve bizim için küçük Zergling üniteleri yaratıyor. Bu olayın en güzel yanı ise bunun tamamen ücretsiz olması ve sonunun gelmemesi. Harita kontrolü sağlamak için harika bir ünite olacağı kesin ve artık etrafta daha fazla Zerg göreceğimize emin olabilirsiniz. Şimdilik üretilen Zerglinglerin canı 19 olarak görünüyor fakat Blizzard bunu değiştirir mi o konuda pek bir fikrim yok.

Şimdilik sahip olduğumuz bilgiler bu kadar.Daha fazlası gelecektir bundan eminim.Starcraft 2 bu ek paket sayesinde canlanacak ve küllerinden yeniden doğacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.