StarCraft 2’yi, MMORPG olarak oynamak ister misiniz?

StarCraft 2’yi, MMORPG olarak oynamak ister misiniz?

O zaman yazımıza buyurun efendim.

Takvimler 2011 yılını gösterdiğinde bir kaç StarCraft hayranı toplanıp, World of StarCraft isminde ve MMORPG tarzında bir mod yapmaya karar verdiler. Ancak, StarCraft 2 üzerinden oynanması planlanan mod bir türlü gün ışığını göremedi. Ta ki bu güne kadar. Bakalım o günlerden bugünlere neler olmuş?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

starcraftuni

Modun yapımcıları, önce World of StarCraft ismi yüzünden Blizzard avukatlarıyla uğraştılar. Çünkü, doğrudan World of Warcraft’a gönderme olduğundan, telif hakları konusunda hukuki bir süreç yaşadılar. Bu sürecin sonunda modun adını StarCraft: Universe olarak değiştirdiler. Blizzard’dan onay aldıktan sonra, modu KickStarter kampanyası olarak tekrar piyasaya sürmeye karar verdiler. Toplanan yaklaşık 85.000 dolar sayesinde de mod, 5 yılın sonunda tam olarak oynanabilir bir oyun olarak gün yüzüne çıktı. Modun, daha önce de oynanabilir versiyonları mevcuttu fakat, hikayesi ve denge mekaniklerinin tam oturması ancak 2016 yılını buldu.

StarCraft: Universe, her ne kadar bir mod olsa da, aslında başlı başına bir oyun. Modun, karakter seslendirmeleri, ara demoları, müzikleri ve mekanikleri StarCraft 2’den tamamen farklı. Tamamlanmasının 5 yıl sürmesinin arkasındaki nedenlerden biri de bu. StarCraft: Universe oyun içinde bir oyun. Sanki Inception. Oynanış tarzını merak eden okuyucularımız, aşağıdaki videoya bir göz atıp meraklarını giderebilirler.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

StarCraft: Universe’i, eğer StarCraft 2 sahibiyseniz, Arcade menüsü üzerinden, bedavaya oynayabilirsiniz. Modun, henüz açık beta aşamasında olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Yani, ufak değişiklikler haricinde bitmiş durumda. Hala ikna olmamış okuyucularımız için aşağıya, yapımcıların mod için hazırladığı efsane fragmanı ekliyoruz. İyi oyunlar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.