avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 09.09.2021

Belki de en çok sevilen Star Wars oyunu büyük ihtimalle KOTOR. En sevilen film evrenlerinden olan Star Wars ve RPG elementleri birleşince ortaya harika bir oyun çıkmıştı. PS Showcase bize sonunda muazzam haberi verdi. KOTOR Remake PS5 özel olarak geliyor.

KOTOR ilk başta sadece PS5 ve PC için gelecek.

PS5’e özel dedik ama bekleyin. Star Wars: Knights of the Old Republic’in Remake,  PlayStation 5’e Xbox Series X/S’den önce gelecek. Yani Deathloop oyununda da gördüğümüz gibi. Belli bir süre sadece PS5 üzerinde oynayacağız. Oyun bu gece PlayStation Showcase sırasında açıklandı ve birkaç yeni Star Wars oyunlarının arkasındaki stüdyo olan Aspyr Media tarafından geliştiriliyor.

Sony daha sonra resmi PlayStation Blog’unda oyunun “lansman sırasında PlayStation 5’e özel bir konsol” olacağını doğruladı ve oyunun ilk gün PC’de olacağını ve daha sonraki bir tarihte Xbox Series X/S’e geleceğini ima etti. “Neden Star Wars: Knights of the Old Republic?” sorusuna ise harika bir cevap verildi. Baş yapımcı “İlk çıkışından yaklaşık 20 yıl sonra, orijinal KOTOR hala tüm zamanların en sevilen oyunlarından biri. Ve bizde bunu tekrar size sunmak istiyoruz.

Ek olarak Star Wars oyunlarının yeni ufuklara yolculuk ederken bile, topluluğun bu ikonik hikaye anlatımı ve aksiyon çağına geri dönmek için her zamanki kadar istekli olduğunu biliyoruz. Orijinali tarafından oluşturulan çığır açan yenilik standardına uyacak şekilde en son teknolojiyle sıfırdan inşa ediyoruz. Bununla birlikte saygın hikayesine de sadık kalıyoruz.”

Oyunun çıkış tarihi henüz belli değil. Büyük ihtimalle bekleyip süremiz çok uzun olacak. İzlemeniz için duyuru fragmanını aşağıya bırakıyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.