Star Wars markasının sahipleri artık EA ile çalışmak istemiyor

Star Wars markasının sahipleri artık EA ile çalışmak istemiyor

Ortaya çıkan yeni söylentilere göre Lucasfilm, Star Wars hakları için Ubisoft ve Activision ile iletişime geçti.

Şu an Star Wars markasının hakları Disney, Lucasfilm ve Electronic Arts ekibinde bulunuyor Disney ve Lucasfilm zaten markanın asıl sahipleri. EA de bu markaya ait oyun geliştirebilmek için bahsi geçen hakka sahip. Aslında EA adına her şey güzel gidiyor sayılırdı. Yepyeni Star Wars oyunları geliştiriliyordu, oyuncular heyecanlıydı ama öncelikle tekli oyuncu temelli bir Star Wars oyununun fişi çekildi, çünkü EA bu tip oyunlara önem vermediğini belirtmişti. Ardından da Star Wars Battlefront II oyunu, oyuncular tarafından yerin dibine sokuldu. Çünkü oyunda her şey mikro ödeme temelliydi. Şimdi ise yeni söylentilere göre bu markanın sahipleri, artık EA ile çalışmak istemiyor.

Star Wars markasının sahipleri artık EA ile çalışmak istemiyor

Aslında bu Electronic Arts için bir ilk değil. Eğer yanlış hatırlamıyorsak, 2017 senesinin başında da Porsche markası, bahsi geçen şirket ile olan anlaşmayı sonlandırmıştı ve en sonunda da, bir daha bu şirket ile asla çalışmayacağız demişti. Yaşanan bu olaylar ardından Microsoft ile Porsche bir anlaşma yapmıştı. Peki, Star Wars markası eğer EA ekibinin elinden alınırsa ne olacak? Ortaya çıkan söylentilere göre Lucasfilm ve Disney, bu hakkın verilmesi için Ubisoft ve Activision ile iletişime geçmiş durumda.

Şimdilik bu hakların ne olacağı, Lucasfilm ve Disney ekinin ne zaman hakları, EA şirketinden alacağı bilinmiyor ama geçmişte yapılan açıklamalarda Electronic Arts ekibi, Star Wars Battlefront III oyunu hakkında konuşamamıştı ve oyunun çıkmayabileceğini söylemişti. Bu da belki, şirketin de bu hakkı elinden alma durumundan haberdar olduğunu gösteriyor olabilir. Bahsettiğimiz bu isim hakkı üzerinde oluşturulmuş kontrat ne zaman bitecek bilemiyoruz ama söylentilere göre Disney ekibi, dilediği zaman, herhangi bir ceza ödemeden kontratı iptal etme hakkına sahip. Çünkü Disney, bu tip kontratlarda bazı maddeler sunuyormuş ve bu maddelerde de, eğer belli şartlar yerine getirilemezse, beklentiler karşılanamazsa, kontrat iptal edilir şeklinde şartlar bulunuyormuş.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın