Star Wars: Battlefront hakkında yeni detaylar yayımlandı!

Star Wars: Battlefront hakkında yeni detaylar yayımlandı!

Paylaşılan bilgiler oldukça detaylı...

Alpha testleri devam eden Star Wars: Battlefront için geliştiriciler Reddit üzerinden bilgi paylaşmaya devam ediyor. Yapımcı Jesper Nielsen, paylaştığı bilgilerde oyunun alpha sürümünün oyun içeriğine ölçüt olarak gösterilebilmesi için yetersiz olduğunu vurgulamış;

“Kapalı Alpha testi oyunun çok küçük bir kısmını içeriyor. Kesinlikle oyunun bizlere vaat ettiklerinin derinliğini ölçmek için yeterli değil. Tekrar ediyorum, Kapalı Alpha Testi, her şeyin gerçek dünyada gerçek global oyuncular arasında nasıl işlediğini görmemize yarayan teknik bir test. Bu durum, insanların değerlendirmesi için sunulacak olan oyunun son halinin, bu şekilde olacağı anlamına gelmiyor. Bu hatırlamanız için gerçekten çok önemli. Elbette ki oyuncular belli başlı izlenimler alacaklar, -bunu önlememiz mümkün değil- fakat bu insanları etkilemek için yaptığımız bir şey değil, bu sistemimizi test etmek ve oyunun çıkışından önce var olan hataların sebeplerini belirlemek için yaptığımız bir şey.”

swbf_facebook_share

Topluluk Müdürü Mathew Everett, ise yine Reddit üzerinden oyunun konusu ve söz verilenler hakkında bazı detaylar paylaştı;

“Herkesin, oyun hakkındaki her şeyi bilmek istemesini fark ettim. E3 başladığında oyuna ait detayları paylaşmaya daha yeni başlamıştık. Bir çok soruya cevap verdik ve bence sizlere karşı “Biz daha fazlasını anlatana kadar bekleyin” demek adaletsizlik olurdu. Hiç benim iplik gibi dizilmiş bir sürü soruya verdiğim cevaplara baktınız mı? Açıklamak ve her şey hakkında konuşmak için elimden gelenin en iyisini yapıyorum. Alpha Testi boş zamanımın büyük bir kısmını alıyor fakat daha fazlasını cevaplamak için geri döneceğim.

Görebildiğiniz gibi, oyun hakkında bir çok şey açıklama yoluna girmiş bulunmaktayız. E3 ilk adımdı, SDCC (San Diego Comic Con) yaklaştı ve EA’i biliyorsanız, bir sonraki büyük açıklamanın nerede olacağını tahmin edebilirsiniz.

Alpha, müşterilerin ve basının E3’te gördükleri temel alınarak güncellenmiş bir sürüm. Bu durum yine, yeni bir yapım olması anlamına gelmiyor. Açıkçası teknik test, data merkezlerine, serverlara olan bağlantının sorunsuzluğundan ve oyun içerisinde datanın istenildiği gibi akıtığından emin olmak için yapılıyor. Şu ana kadar her şey güzel ve akıcı çalışıyor; dünya çapında az sayıda insanla olmasına rağmen yine de her şeyin düzgünce çalıştığını görmek bizi heyecanlandırıyor.

SDCC, insanların gelip oyunu oynamaları ve görmeleri için gelecek olan ilk etkinlik. Fakat buna ek olarak, daha önce çok fazla konuşmadığımız oyun modları hakkında açıklanacak oldukça hoş şeylerimiz de var.

Aklınızdan çıkarmayın; ben, Pandemic Studios’tan geldim ve sizlerin ve benim sevdiğimiz bu muhteşem marka için çalışan bir çok orjinal yaratıcı ile çalıştım. Hatta onlardan bir kaçı, şuan ki geliştirme ekibimize dahil.

Biz/Ben sizleri zihnimizin en üstünde tutuyoruz.”

Son olarak Bölüm Tasarımcısı Daniel Cambrand, oyunda yer alacak olan tek kişilik ve co-op görevlerin yeniden oynanabilirlikleri hakkında konuştu;

“Kişisel olarak yeniden oynanabilirlik değerini çok yüksek buldum. Ofiste birasına bir yarışma düzenledik, E3’te gösterilen Tatooine Görevini kim daha hızlı bitirebilir diye ve görevi tekrar tekrar oynadık. Oldukça eğlenceliydi, taktiği değiştirmek, yeni yollar denemek özellikle de raunt zamanlamananızı arkadaşlarınızla ve meslektaşlarınızla karşılaştırmaya başladığınız zaman. Ofisimizdeki yarışmamızda bira iddiasını kazanan Araç Tasarımcısı Joel’den sonra ben ikinci geldim :).”

Star Wars: Battlefront, 17 Kasım 2015’te bizlerle buluşacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.