Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 07.12.2016

Battlefield 1'in gelmesi ile soyunma odasının yolunu tutan Star Wars: Battlefront, EA Access sistemine dahil oluyor.

Electronic Arts'ın oldukça mantıklı olan EA ve Origin Access servisleri sayesinde, EA'nin "Vault" olarak belirlediği listeye giren bütün oyunlarını aylık ücretle sınırsız olarak oynayabiliyorsunuz. Xbox One üzerinde EA Access ve PC üzerinde Origin Access olarak adlandırılan bu sistemlerden EA Access sistemine yeni bir oyun dahil oluyor: Star Wars: Battlefront.

Genel yapısı ile Battlefield evrenine dahil olan Star Wars: Battlefront, Battlefield 1 çıkana kadar bu seride EA'nin amiral gemisi konumundaydı. Electronic Arts'ın satış stratejisi nedeniyle en popüler AAA oyunlarını dahil etmediği "Access" servislerine Star Wars: Battlefront'un gelmesi ön görülüyordu. Özellikle Battlefield 1'in çıkışının ardından popüleritesi azalan oyun için tahminler doğru çıktı ve EA Access yolu göründü. EA, bu duyuruyu resmi EA Access Twitter hesabından yaptı ve oyunun 13 Aralık 2016 itibariyle EA Access kullanıcılarının erişimine açılacağı belirtildi. Henüz PC kullanıcıları yani Origin Access üyeleri için bir bilgi yok ama oyunun bu servise gelmesi de çok uzun sürmeyecektir. Ayrıca 2017'de gelecek yeni Star Wars oyunu ile de Battlefield 1'in EA-Origin Access servislerine dahil olması muhtemel.

Star Wars: Battlefront, 17 Kasım 2015'te PC, PS4 ve Xbox One için yayımlandı. Ayrıca 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de gelecek yeni yapımları ise buradan öğrenebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.