avatar
Yazar: Bora Eren, Editör Yazım tarihi: 24.09.2015

Star Wars: Battlefront’un resmi sitesindenyapılan açıklamaya göre, oyunun betası 8-12 Ekim arasında PC, Playstation 4 ve Xbox One için oynanabilir hale geliyorÜç farklı haritada (Hoth, Sullust, Tatooine) üç farklı modu (Walker Assault, Drop Zone, Survival Mission) deneme imkanı yakalayabileceğimiz beta süreci, herkes için açık olduğundan her hangi bir kayıt aşamasının gerekmediğini de belirtmeden geçmeyelim. Bunların yanı sıra, daha önceden de duyurulmuş olan ve haber bültenimizde yer verdiğimiz, Star Wars Battlefront Companion uygulamasını da yine beta sürecinde www.StarWarsBattlefront.com adresi üzerinden deneme fırsatı bulacağız.

dasda

5. seviyeye kadar karakter geliştirme imkanı sunacak olan beta sürecinin boyutu, Playstation 4 ve Xbox One için yaklaşık 7 GB olacak iken, PC sürümü için 11 GB‘a yakın olacak. Ayrıca oyunun betası, Walker Assault modunda toplam 40 oyuncuya, Drop Zone modu ise toplamda 16 oyuncuya kadar destek verirken; Survival Mission modunu, tek başınıza ya da bir arkadaşınızla co-op veya split screen şeklinde oynayabilirsiniz. Fakat split-screen özelliğinin sadece Playstation 4 ve Xbox One için geçerli olduğunu da belirtmek gerek.

Bütün bunlara ek olarak yukarıda da bahsi geçen Star Wars Battlefront Companion uygulaması; Google Chrome‘un, Firefox‘un ve Microsoft Edge‘in son sürümleri ile birlikte, Internet Explorer 11 tarafından da desteklenecek. Beta sürecinde kaydettiğiniz oyun içi seviyelerin ise oyunun tam sürümüne yansıtılmayacağı da paylaşılan bilgiler arasında.

Eğer Star Wars: Battlefront‘un beta süreci hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz yazımızın en başında verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz. Star Wars: Battlefront,  17 Kasım‘da Playstation 4, PC ve Xbox One için piyasada olacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.