Star Wars Battlefront II sorunları yüzünden EA şirketinin mikro ödeme stratejisi değişmeyecek

Star Wars Battlefront II sorunları yüzünden EA şirketinin mikro ödeme stratejisi değişmeyecek

EA şimdilik olumlu konuşuyor.

Star Wars Battlefront II içerisindeki mikro ödeme ve ganimet kutusu problemleri, oyunun satış sayısının düşmesi, EA şirketinin hisselerinin düşmesi, şirketin 3 milyar dolar değer kaybetmesi muhtemelen EA ekibinin aklını başına getirmiştir, değil mi? Artık şirket muhtemelen yeni bir mikro ödeme stratejisi belirleyecektir, oyunlara sürekli gerçek para harcatmaya çalışmayacaktır. HAYIR. Kesinlikle bunlar olmayacak, rüyadan uyanalım. Şirket, yaptığı yeni bir açıklamada Star Wars Battlefront 2 sorunları yüzünden şirketin mikro ödeme stratejisinin değiştirilmeyeceğini belirtti.

Star Wars Battlefront 2 sorunları yüzünden EA şirketinin mikro ödeme stratejisi değişmeyecek

Scottsdale, Arizona bölgesinde düzenlenen bir konferans sırasında açıklama yapan EA yetkilisi, öncelikle oyun çıkmadan önce mikro ödeme sisteminde bazı sorunların olduğunu keşfettiklerini söyledi. Fakat geliştirici ekip bu sırada oyunu çıkışa yetiştirmek için acele ediyordu ve sunucular test ediliyordu. Bu yüzden DICE ekibi de, EA ekibi de mikro ödeme sistemindeki sorunları düzeltemeden oyunu piyasaya sürdü. Tabii bu sorunlar düzeltilene kadar mikro ödeme sistemi oyuna eklenmeyebilirdi, fakat sen bilirsin sevgili EA. Yapılan açıklamaların sonuna göre ise Star Wars Battlefront 2 ile yaşanan bu durum, şirket için de, geliştirici ekip için de önemli bir tecrübe oldu.

Tabii ki şirket şu an halka açık açıklamalarda olumlu konuşuyor olsa da, bizler işin pek iyi gitmediğini düşünüyoruz. Çünkü çok uzun zaman sonra ilk defa Disney veya Lucasfilm ekiplerinin şirkete büyük ölçüde karıştığına şahit olduk ve bu bizce iyi bir durum değil. Sonuçta bu oyunun lisansına sahip olan ekip Disney ve lisansına çamur sıçramasını da istemiyorlar. Kendileri oldukça haklı. Bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak?

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın